Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Gościnna toaleta miała być inna – zaskakująca, z artystyczną duszą i koniecznie z kamiennymi akcentami. Urządzona w stylu nowoczesnym, ale nawiązująca do klasycznych wzorców.  Ten flirt klasyki ze współczesnością potwierdza zestawienie płonącego kolorami ognia trawertynu i skromnego, perłowoszarego stiuku.
W małym pomieszczeniu zmieściły się jedynie umywalka i sedes. Umywalka zajęła narożnik przy zaokrąglonej ścianie oddzielającej łazienkę od holu. Jej łagodne obłości powtarzają linie okrągłej umywalki  oraz wyprofilowana krawędź kamiennego blatu, w który została osadzona. Sedes zawieszono po przeciwnej stronie. Oryginalna osobowość tego wnętrza to zasługa połączenia ognistej barwy trawertynu i szarego, „postarzanego” stiuku. Kamień pokrywa posadzkę oraz obudowę stelaża podwieszanego sedesu. Tworzy także ekspresyjną oprawę umywalki. Wykonano ją z trzech kamiennych płyt: jedna to blat umywalkowy, dwie pozostałe wąskim pasem zabudowują narożnik za misą umywalki.  Między ich dekoracyjnie ociosanymi krawędziami wprawiono taflę lustra.
Pozostałe ściany toalety spowijają perłowoszare odcienie dekoracyjnego stiuku. Został on wykonany ręcznie szpachlą, przy użyciu dwóch mas plastycznych. W rezultacie powstała powierzchnia o nierównej, lekko chropowatej fakturze, a nakładające się na siebie odcienie szarości tworzą efekt industrialnej surowości. Przeciwieństwo barw rozgrzewa zmysły, ale jednocześnie pozwala dostrzec urodę detalu – baterii, syfonu, czy żyłkowań trawertynu.
(MN)
PROJEKT: ARCH. DARIA ZAREMBA
ZDJĘCIA: TOMASZ MARKOWSKI
 

O KULISACH PROJEKTU
arch. Daria Zaremba
Kamień od zarania wykorzystywany jest jako okładzina łazienkowa. Jest to materiał szlachetny i ponadczasowy. Przez swoje bogactwo barw i różnorodność rysunku daje architektowi niezwykłe możliwości przy kreowaniu wnętrz. Dzięki swej niepowtarzalności nadaje wnętrzom indywidualny charakter. Właśnie dlatego bardzo lubię stosować w swoich projektach kamień, głównie marmur i trawertyn, gdyż mają one zdecydowanie cieplejszą i ciekawszą paletę barw i wzorów. Odremontowane piętro domu, na którym znajduje się prezentowana toaleta, utrzymane zostało w nowoczesnej stylistyce. Zastosowany w tym wnętrzu trawertyn sam w sobie stanowi dekoracyjny obraz i praktycznie nie wymaga żadnych dodatkowych zdobień ani wymyślnych form. Ponadto ściany łazienki wykończono dekoracyjnym stiukiem „fresco”, który podkreśla jednocześnie piękno naturalnego kamienia.


WYPOSAŻENIE I MATERIAŁY
bateria umywalkowa – „Tara Classic”, prod. Dornbracht
podtynkowy system spłukujący – prod. Grohe
blat umywalkowy: trawertyn – „Travertino Rosso”
okładziny ścienne: trawertyn – „Travertino Rosso”
lampa – „Minimania”, prod. Italia Design
powierzchnia: ok. 2 m2

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA