Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
Około 200 osób znajdzie zatrudnienie w nowej hali produkcyjnej firmy KAN. Dzięki inwestycji firma nawet dwukrotnie zwiększy produkcję i zyska nowe rynki zbytu. W nowej hali produkcyjnej znajdą się cztery wydziały produkcyjne i narzędziownia. Blisko 10 mln zł spółka wyda na nowoczesne maszyny i urządzenia renomowanych firm zachodnich – m.in. na automaty tokarskie, maszyny do przetwórstwa tworzyw oraz zautomatyzowane linie technologiczne. Obiekt wart ok. 30 mln zł będzie miał 4,5 tys. m2 powierzchni, z czego 1,5 tys. m2 zajmie biurowiec.  Zakończenie inwestycji przewidziane jest na czerwiec przyszłego roku. Z myślą o przyszłej inwestycji firma zatrudnia nowych pracowników.
- Do tej pory przyjęliśmy już ok. 100 osób, a kiedy uruchomimy produkcję w nowym obiekcie, potrzebna będzie kolejna setka pracowników. Na etaty u nas mogą liczyć także kobiety, np. przy pakowaniu czy montażu – mówi Zdzisław Raubo, dyrektor ds. produkcji w firmie KAN. – Na pewno będziemy poszukiwali ślusarzy, operatorów maszyn, tokarzy, spawaczy, monterów, a także pracowników biurowych.
Firma KAN jest jednym z liderów polskiego rynku instalacji sanitarnych i grzewczych. Jej produkty znane są nie tylko w Polsce – do 15 krajów europejskich trafia blisko 50% produkcji firmy. To jednak nie koniec zagranicznej ekspansji . Zarząd spółki planuje zwiększenie sprzedaży m.in. na rynkach wschodnich – ukraińskim, rosyjskim i białoruskim - skandynawskich i w Europie Południowej. Produkty firmy trafiają także do Mongolii i Azerbejdżanu. Za granicą firma działa za pośrednictwem swoich pięciu oddziałów. Od końca ubiegłego roku KAN działa w strukturach holenderskiego koncernu Aalberts Group. Dzięki konsolidacji KAN, zachowując całkowitą samodzielność zarządzania, zyskał m.in. dostęp do rynków Europy, Skandynawii i USA. Roczny obrót, notowanego na amsterdamskiej giełdzie koncernu, przekracza 1,2 mld euro. Z roku na rok dynamicznie rośnie także przychód spółki KAN. W porównaniu z ubiegłym rokiem sprzedaż polskiej grupy wzrosła o 60%.
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA