Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Łazienka to pomieszczenie bardzo liberalne, czego najlepszym dowodem wydaje się być łączenie jej z sypialnią. Co jednak powiedzieć o łazience zamkniętej w niewielkiej kapsule zajmującej jedynie 1,8 m2 powierzchni?

Projekt \"Capsule\" to zdecydowana opozycja do dominującego we współczesnym projektowaniu łazienek trendu ogromnych, komfortowych wnętrz kąpielowych. Dziś łazienka ma być przestrzenią relaksu, kontemplacji, przestrzenią pełną dobrych skojarzeń wywoływanych przez wodę, ciszę, zapach. \"Capsule\" przeciwstawia się tej tendencji proponując rozwiązanie skupiające wszystkie niezbędne łazienkowe funkcje na przestrzeni 1,8 m2. Można powiedzieć, że jest to pomysł bardzo racjonalny i praktyczny - ilu Polaków ma w swoim mieszkaniu dużą łazienkę? Jej średnia powierzchnia to 4 m2, które mogą zostać wykorzystane na dodatkową przestrzeń mieszkalną, jeśli tylko zastąpi się tradycyjną łazienkę prezentowaną kapsułą.
\"Capsule\" zawiera w sobie toaletę, umywalkę, prysznic i łaźnię parową. Wszystkie konieczne rury i kable zintegrowano w prowadzonym przez całą wysokość kapsuły filarze. \"Capsule\" nie wymaga również jakichkolwiek prac związanych z układaniem płytek. Jest w pełni przygotowanym modułem, który po zmontowaniu i podłączeniu stanowi funkcjonalną całość. Aby skorzystać z umywalki czy w.c. należy jedynie \"odwrócić\" wybrane stanowisko. Kapsułę wykonano z corianu i jest ona całkowicie odporna na przeciekanie wody.
Wydaje się, że \"Capsule\" najlepiej sprawdziłaby się w sypialni, wymaga bowiem zachowania pewnej dozy intymności. Oprócz tego wymaga jeszcze użytkowników otwartych na nowe, niekonwencjonalne pomysły - projekt ten w jakimś stopniu zakłada przecież odważne \"rozstanie\" z tradycyjnym myśleniem o łazience.

AUTOR PROJEKTU
Krzysztof Urbański - Rocznik 1974. W 1997 r. założył własne biuro projektowe - Laboratorium Fraktal w Gliwicach. Jest laureatem wielu konkursów. M.in.: pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie \"Projekt łazienki 2005\" i \"Projekt łazienki 2006\" organizowanym przez firmę Paradyż i miesięcznik Villa; 2005 r. - pierwsze miejsce w \"Trendy sofa\" - konkursie ogólnopolskim organizowanym przez firmę Iker i magazyn \"Dobre Wnętrze\"; pierwsze miejsce - \"Łazienka Koło 2004\" - konkurs firmy Sanitec Koło, wyróżnienie równorzędne II stopnia w konkursie \"Łazienka Koło 2006\", 2006 r. - wyróżnienie dla projektów: \"Radiator\", \"Sound-proofing Radiator\", \"Rock Crystal\" i \"Heating Coil\" w konkursie \"The Radical Radiators of the Future\" organizowanym przez designboom.com.; 2006 r. - wyróżnienie dla projektów: \"Sail\", \"Capsule\" (prezentowany projekt) i \"The City Cooking\" w konkursie \"Skin of corian\" organizowanym przez designboom.com.
www.fraktal.pl

POMYSŁ NA ŁAZIENKĘ
Celem tej prezentacji jest promowanie interesujących pomysłów projektowych łazienek. Spośród nadsyłanych do redakcji projektów (wizualizacji) łazienek będziemy wybierać i prezentować jeden - naszym zdaniem - najciekawszy. Projektanci chcący zaprezentować na naszych łamach swoje pomysły na projekt wnętrza mogą przesyłać je na nasz adres. Przyjmujemy projekty w kategorii \"open\" - mogą to być projekty pomieszczeń łazienkowych wszelkiego typu.
Nasz adres:
redakcja@lazienka.com.pl

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA