Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Miłośnicy prehistorycznych stworzeń zapragnęli mieć ich wizerunki także w łazience

REKLAMA

Pasja - dobra rzecz. Nie tylko rozwija horyzonty, uprzyjemnia  życie, ale i organizuje czas. W tym przypadku podporządkowała sobie także przestrzeń. Miłośnicy prehistorycznych stworzeń zapragnęli mieć ich wizerunki także w łazience.

Jedne dzieci kleją modele samolotów, inne interesują się motoryzacją. Zainteresowania młodych ludzi mogą być naprawdę różne, podobnie jak siła natężenia pasji. Można oddawać się ulubionym czynnościom od czasu do czasu, ale też można poświęcać na hobby cały wolny czas. Dwaj nastoletni właściciele tej łazienki nie dość, że mają hobby, to jest ono czymś bardzo ważnym w ich życiu. Nie chcąc ani na chwilę rozstawać się ze swoimi ulubieńcami „zaprosili” je także do łazienki. Dinozaury, pterodaktyle i inne prehistoryczne zwierzęta spoglądają na nas ze ścian, fruwają pod sufitem. Niektóre są namalowane na ścianie, inne to ulepione przez artystę-plastyka miniatury zwierząt. Zwłaszcza te ostatnie robią niezwykłe wrażenie.
Innym elementem nawiązującym do wieku użytkowników łazienki jest kolor. Projektantka zastosowała tu miks prostych, energetycznych barw – zieleni, żółci, zgaszonego pomarańczu. Niektóre barwy, jak np. zieleń umywalkowego blatu, celowo są uwypuklone poprzez podświetlenie. Dzięki takiemu zestawieniu kolorów łazienka jest jasna i wesoła, ale nie „przesłodzona” – co często jest wadą łazienek projektowanych dla dzieci. Może spodobać się także osobie dorosłej. Ze względu na zastosowane wyposażenie ma także szansę długo jej służyć. Jest tu bowiem obecny właściwie cały program higieniczno-sanitarny: wanna, kabina, sedes oraz dwie umywalki osadzone w obszernym blacie. Nie ma co prawda bidetu, ale jest pisuar, co w obliczu faktu, że z łazienki korzystają dwaj młodzi mężczyźni, jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Wygodne jest też to, że jest w tej łazience także sporo miejsca do przechowywania. Projektantka wstawiła do łazienki klasyczną, dwudrzwiową szafę, sporo miejsca jest także w szafkach pod umywalkami. Ta łazienka może się podobać lub nie. Z pewnością jednak nie można jej odmówić oryginalności. Zastosowane kolory są na tyle uniwersalne, że nawet gdy chłopcy dorosną łazienka będzie mogła nadal im się podobać. A co jeśli pasja minie? Rzeźby będzie można schować na strych, a ściany po prostu przemalować... (AN)
PROJEKT: ARCH. BEATA KOZIERADZKA
ZDJĘCIA: BARTOSZ JAROSZ

KOMENTARZ PROJEKTANTA
arch. Beata Kozieradzka
Praktycznie w każdym projektowanym domu wydzielamy kąpielową przestrzeń dla dzieci. Poprzez stylistykę tej przestrzeni staramy się uruchamiać ich olbrzymie pokłady wyobraźni. Często tworzą one wycinek baśniowej scenografii lub przypominają miłe chwile spędzone gdzieś na safari lub w przepastnych kanionach. Po kilku latach młodzi inwestorzy wyrastają ze swoich dziecięcych fantazji, ale posiadanie indywidualnego wnętrza, w którym nielubiane mycie zębów staje się wyprawą w nieznane powoduje, że otaczający ich świat będzie już zawsze bardziej kolorowy. A oni bardziej wrażliwi na jego piękno.

WYPOSAŻENIE I MATERIAŁY:
umywalki – prod. Koło
sedes – prod. Villeroy&Boch
bidet – prod. Villeroy&Boch
wanna – prod. Glass
kabina natryskowa – prod. Huppe
płytki ceramiczne – prod. Floor Gres
baterie – prod. Cristina
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA