Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Karim Rashid będzie gościem specjalnym Domoteka Design Night, wydarzenia które odbędzie się 6 października br. w Warszawie. Podczas wydarzenia odbędzie się wernisaż prac Karima Rashida, a przede wszystkim zaprezentowane zostaną najnowsze trendy we wzornictwie przemysłowym.
- „Gdzie jest człowiek tam jest sztuka” – mawiał Stanisław Witkiewicz. Wraz ze wzrostem stopnia zamożności społeczeństwa, rośnie tempo życia. Zmęczeni natłokiem wykonywanych zadań szukamy ukojenia, które przynieść może właśnie sztuka, szczególnie ta użytkowa. Stąd pomysł organizacji Domoteka Design Night, wydarzenia, które zgromadzi wszystkich wielbicieli estetycznych doznań, czujących potrzebę otaczania się pięknem na co dzień  – mówi Tomas Rask, dyrektor zarządzający Inter Ikea Centre Polska S.A., właściciela Domoteki.
Bezpośrednią inspiracją do organizacji Domoteka Design Week były tegoroczne targi wnętrzarskie w Paryżu Maison & Object.
- Postanowiliśmy nawiązać swoisty dialog z tym wydarzeniem i zaprezentować współczesne style w sztuce użytkowej, które z jednej strony byłyby zgodne ze światowymi trendami, a z drugiej nawiązywałyby do dynamicznie rozwijającego się rynku wzornictwa w Poslce - tłumaczy Urszula Łatka, kierownik Centrum Wyposażenia Wnętrz Domoteka.
Po gali Domoteka Design Night, wystawę prac Karima Rashid będzie można obejrzeć w Domotece do 30 października.

Karim Rashid – Urodzony w Kairze (1960) pół Egipcjanin, pół Brytyjczyk. Wychował się w Wielkiej Brytanii i Kanadzie. W 1993 roku, po studiach na wydziale wzornictwa przemysłowego w Ottawie i Neapolu, otworzył własne biuro projektowe w Nowym Jorku. Szybko stał się jednym z najbardziej cenionych projektantów sztuki użytkowej na świecie. Najbardziej charakterystyczne cechy stylu Karima Rashid to: zdecydowana kolorystyka, geometryczne wzory i obłe formy. Projektuje niemal wszystko – od wnętrz hotelowych przez meble, oświetlenie, flakony perfum po kolekcje ubrań i butów. Artysta jest też mistrzem autokreacji. Ubiera się ekscentrycznie, zawsze na biało z różowymi dodatkami. Jego znakiem rozpoznawczym są też charakterystyczne, duże okulary. Współpracując z firmami na całym świecie (Audi, Carolina Herrera, Coca Cola, Davidoff, Ester Lauder, Cisal – branża łazienkowa), zaprojektował wiele niezwykłych przedmiotów, które zajmują poczytne miejsce w panteonie najważniejszych dzieł współczesnego wzornictwa przemysłowego. Kiedy Karim Rashid nie projektuje, oddaje się swojej drugiej pasji – muzyce, komponując ją jako didżej.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA