Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Firma Kermi to jeden z europejskich liderów rynku kabin prysznicowych i największy w Niemczech producent grzejników. W swoich produktach łączy wysoką jakość, zaawansowaną technologię i atrakcyjny design. O tych cechach produktów Kermi mogli przekonać się wszyscy odwiedzający stoiska firmy podczas tegorocznych targów ISH we Frankfurcie.

SwojĄ bogatą ofertę kabin prysznicowych, grzejników i techniki grzewczej firma Kermi prezentowała na dwóch stoiskach - pierwszym zlokalizowanym w obrębie wystawy The Bathroom experience, drugim mieszczącym się w części Building and energy technology. Stoisk niemieckiego producenta nie sposób było nie zauważyć. Ogromne stoiska-kopuły przyciągały uwagę nie tylko oryginalnym kształtem, ale także grą światła - łagodne przechodzenie od barwy niebieskiej do czerwonej symbolizować miało główne nurty producenckich działań Kermi, czyli łazienkę (woda) i technikę grzewczą (ogień, ciepło). W podobnym stylu zrealizowano także stoisko firmy Arbonia - producenta grzejników - do której należy od 2001 roku firma Kermi.

NOWE KABINY PRYSZNICOWE
Szeroką ofertę kabin prysznicowych Kermi, w tym roku wzbogaciły prezentowane podczas ISH nowe produkty. Wśród nich znalazła się nowa linia kabin Gia/Gia XP.
Linię Gia stanowią kabiny pełnoszkliste, które pozwalają na nadanie łazienkowemu wnętrzu estetycznej lekkości. O ile kabiny Gia robione są pod indywidualny wymiar każdej łazienki, o tyle Gia XP posiadają profile przyścienne z możliwością dużej regulacji krzywizny ściany (30 mm). Techniczną ciekawostką w przypadku tych kabin jest zastosowanie tzw. profilu zatrzaskowego, który ukrywa śruby mocujące i daje wrażenie wysuwania się tafli szkła z profilu. Ponadto to, co wyróżnia kabiny Gia to także m.in. wyposażenie drzwi w mechanizm unoszący ułatwiający otwieranie, uszczelka z rynienką (nowość we wszystkich modelach kabin firmy Kermi), a także zlicowanie wszystkich zawiasów z taflą szkła, które oferuje duży komfort przy utrzymaniu w czystości (przy rozwiązaniach z wyższej półki cenowej).
Charakterystyczny dla kabin z linii ăGiaÓ jest brak typowych, geometrycznych kształtów, które tutaj zostały zmiękczone obłymi formami brzegów - dodaje Olgierd Szymańczyk, dyrektor handlowy ds. techniki sanitarnej Kermi Sp. z o.o.
Kolejną nowością z zakresu kabin prysznicowych była kabina ăAteaÓ z przesuwnymi drzwiami. Składa się ona z nieobramowanych tafli szkła oraz czterech elementów aluminiowych. Kabina w wersji z drzwiami przesuwnymi - do tej pory oferowana jedynie z drzwiami uchylnymi - dostępna będzie w bardziej przystępnej cenie. Ale i tu nie zabrakło rozwiązań ułatwiających użytkowanie - nową kabinę Atea wyposażono m.in. w funkcjonalny system wypinania drzwi, niezwykle pomocny w utrzymaniu czystości.

NOWOŚCI Z ZAKRESU GRZEJNIKÓW
Kermi zaproponowało także kilka nowości z zakresu grzejników. Na stoisku zobaczyć można było m.in. nowy grzejnik Credo-Duo, który uzupełnił obecną już na rynku rodzinę grzejników Credo o prostym, szlachetnym wzornictwie. Nowy produkt wyróżnia wprowadzenie drugiego rzędu rurek grzewczych, co znacząco wpływa na zwiększenie mocy grzejnika i wysoką wydajność cieplną. Dostępny jest w kilku wersjach wymiarów oraz wielu kolorach wykończenia.
Nowością Kermi był także zmodyfikowany grzejnik Icaro. Lekki, dynamiczny design przypadnie do gustu osobom poszukującym nietypowych rozwiązań stylistycznych. Stabilny, łatwy w montażu teraz wyposażony został w nową cechę - nowy Icaro jest grzejnikiem obracalnym. Standardowo dostarczany jest w wersji prawej, ale w każdej chwili instalator może przełożyć go na lewą stronę zgodnie z życzeniem klienta.
Warto dodać, że wszystkie grzejniki Kermi oferowane są w szerokiej palecie kolorów wykończenia spójnych z kolorem dostępnych w ofercie firmy profili kabin prysznicowych.
O tym, jak wielką wagę Kermi przywiązuje do wzornictwa swoich grzejników, a przede wszystkim ich innowacyjności w tej materii świadczył prowadzony na stoisku z techniką grzewczą konkurs dla młodych projektantów na najlepszy projekt grzejnika. Jury w tym przypadku stanowili odwiedzający Kermi goście, którzy głosować mogli na najlepszy pomysł. Zwycięzcę oprócz nagrody, czeka możliwość wdrożenia jego projektu do produkcji.

THERM X2 - NOWY STANDARD OGRZEWANIA
Na stoisku z techniką grzewczą bardzo mocno akcentowanym produktem był grzejnik płytowy Therm X2. Dotychczas wszystkie płyty w grzejnikach płytowych były zasilane równolegle. Innowacją Therm X2 jest praca według nowej zasady: przepływ pomiędzy płytami następuje szeregowo.
- Nowa koncepcja Therm X2 dotyczy grzejnika, który ma więcej niż jedną płytę. Przebudowaliśmy go w ten sposób, że czynnik grzewczy wpływa najpierw do przedniej płyty, ogrzewa ją, a dopiero później, po schłodzeniu, wpływa do drugiej płyty z tyłu - mówi Dyrektor Kazimierz Golemiec. - Druga płyta stanowi swego rodzaju ekran, który wyłapuje promieniowanie podczerwone, które w przypadku tradycyjnych grzejników jest bezpowrotnie tracone. Dzięki temu grzejnik ten ma większy udział promieniowania i tworzy lepszy klimat w pomieszczeniu, ponieważ energia nie jest przekazywana wyłącznie przez konwekcję, ale i w dużej części przez promieniowanie.
Jednak, jak podkreśla Kazimierz Golemiec, stworzenie takiego grzejnika miało na celu przede wszystkim oszczędność energii. Nowy Therm X2 pozwala, bowiem na do 25% szybszy czas rozgrzewania, do 100% większy udział promieniowania, a także oszczędność energii o ok. 11% w porównaniu do dotychczasowych grzejników. 
-  Prezentując nowy grzejnik Therm X2 chcemy pokazać naszym klientom, że Kermi nie jest jedynie producentem atrakcyjnych wzorniczo i wysokich jakościowo produktów, ale również wytwórcą rozwiązań energooszczędnych, na których będziemy się coraz bardziej skupiać - dodaje Kazimierz Golemiec.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA