Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Rozpoczęta w maju 2003 r. budowa nowej fabryki Krakowskiej Fabryki Armatur zmierza ku końcowi. Powstały już hale produkcyjne, obecnie trwają prace wykończeniowe poprzedzające montaż linii technologicznych. Uruchomienie fabryki planowane jest na grudzień br.

Decyzja o rozpoczęciu budowy nowej fabryki to uzasadnione strategicznie i ekonomicznie posunięcie KFA.

- Dotychczasowy zakład produkcyjny firmy, powstały w 1922 r., ze względu na zły stan techniczny budynków nie spełniał wymogów produkcji i generował dodatkowe koszty. Jego modernizacja nie wchodziła w grę, ponieważ jej szacunkowy koszt przewyższał koszt budowy nowego zakładu. W tej sytuacji jedynym rozwiązaniem było podjęcie decyzji o rozpoczęciu inwestycji - mówi Grzegorz Pielak, prezes zarządu Krakowskiej Fabryki Armatur.

Szacunkowy koszt budowy nowej fabryki wynosi ok. 40 mln zł. Przeznaczono na nią 6 z 14,4 ha terenu należącego do KFA. Jej powierzchnia użytkowa wyniesie 9 500 m2. Jest to znacznie mniej w porównaniu z wielkością dotychczasowej hali, której powierzchnia wynosi 30 tys. m2.

- Pomimo mniejszej powierzchni użytkowej nowego zakładu wydajność produkcji znacznie wzrośnie, a to właśnie dzięki nowym rozwiązaniom i nowoczesnej technologii - zapewnia prezes Pielak.

Firma ma już podpisane umowy na dostawę nowych linii technologicznych. W nowym zakładzie zamontowana zostanie m.in. nowa galwanizernia, polernia i część maszyn w odlewni. W ciągu kolejnych czterech lat zakład przejdzie kolejne modernizacje. W tym czasie wprowadzane będą kolejne maszyny i urządzenia polepszające jakość produkcji. Do nowego budynku przeniesione zostaną też pomieszczenia biurowe firmy.

W związku z powstaniem nowego zakładu firma zamierza też poszerzyć asortyment produktów. Jak na razie producent nie zdradza szczegółów swoich planów w tym zakresie.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA