Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

W listopadzie br. odbędzie się kolejna, druga edycja „Projektu Dizajn” – cyklu spotkań ze znanymi projektantami, organizowanych przez firmę Roca. Gościem tegorocznej edycji będzie hiszpański projektant Joan Gaspar.
„Projekt Dizajn” to coroczny cykl spotkań dedykowanych architektom, dizajnerom, projektantom wnętrz, a także studentom kierunków artystycznych. Jego celem i ideą jest zaproszenie do rozmowy na temat kondycji współczesnego dizajnu i architektury oraz ich roli we współczesnym świecie.
Pierwsza edycja „Projektu Di-zajn” odbyła się w listopadzie 2008 roku. Jej gościem był Ramón Benedito. Bohater tegorocznej edycji – Joan Gaspar – jest znanym i cenionym hiszpańskim dizajnerem o bogatym dorobku i licznych nagrodach na swoim koncie. Współpracuje z wieloma firmami, a od 2002 r. prowadzi własne biuro projektowe zajmujące się dizajnem przemysłowym. Jest także jednym z wykładowców szkoły Eina w Barcelonie, kształcącej kolejne pokolenia młodych dizajnerów. Styl Joana Gaspara można określić jako minimalistyczny i oszczędny, ale zarazem wyrazisty. Dorobek Hiszpana obejmuje zarówno oświetlenie, meble, ceramikę łazienkową, elementy przestrzeni miejskiej, jak i przedmioty domowego użytku, takie jak oryginalna doniczka na kwiaty czy kolorowy wieszak.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA