Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
W Polsce, podobnie jak i w innych krajach europejskich, wzrasta liczba osób niepełnosprawnych. Charakterystyczne dla krajów rozwiniętych jest również starzejące się społeczeństwo – bo jak wynika z przeprowadzonych badań około 50% ludzi powyżej 70 roku życia nie jest już w pełni sprawna.

KOŁO od wielu lat kontynuuje program Łazienka Bez Barier. W ofercie są nie tylko produkty ceramiczne (miski ustępowe i umywalka) oraz specjalnie wyprofilowana wanna akrylowa, ale także uchwyty i akcesoria ze stali nierdzewnej firmy Lehnen. Dzięki nim możliwe jest kompletne wyposażenie łazienki dla niepełnosprawnych. Dotyczy to zarówno łazienek prywatnych jak i publicznych oraz poszczególnych jej stref – przy umywalce, przy misce ustępowej oraz prysznicu i wannie.
Właściwy dobór i montaż urządzeń warunkuje możliwość łatwego, samodzielnego korzystania z takiej łazienki przez osoby starsze i mniej sprawne.

Strefa umywalki
Płaska i głęboka umywalka Nova Top Bez Barier ma odpowiednio wyprofilowaną przednią krawędź i miejsca podparcia dla przedramion. Mała wysokość umywalki ułatwia podjechanie pod nią wózkiem, a zamontowane po obu jej stronach poręcze znacznie ułatwią korzystanie. Bateria umywalkowa z elektronicznym sterowaniem, syfon podtynkowy i lustro uchylne zagwarantuje pełen komfort nie tylko niepełnosprawnym użytkownikom.

Strefa WC
Dłuższa (70 cm) i podwyższona miska ustępowa (46 cm) ułatwia przesiadanie się z wózka inwalidzkiego, którego siedzisko jest na takim samym poziomie. Wysoka miska ułatwia również wstawanie osobom starszym np. ze schorzeniami kręgosłupa lub kolan. Dwie poręcze, w tym uchylna po stronie transferowej, służą do podciągania się i asekuracji. Do wyboru są dwa rodzaje misek Nova Top Bez Barier – wisząca i typu „kompakt” oraz dwa typy wzmocnionych desek sedesowych.

Strefa kąpielowa
Wanna akrylowa Nova Top Bez Barier (170 x 80 cm) jest stosunkowo płytka (38 cm), a specjalnie wyprofilowane szerokie wnętrze ułatwia ewentualną pomoc innej osoby. Zamontowane do ściany uchwyty będą pomocne przy wejściu lub zmianie pozycji w wannie. W przypadku natrysku o jego funkcjonalności decyduje rodzaj zastosowanego brodzika. Powinien być bardzo trwały i wbudowany równo z poziomem posadzki. Najlepszym rozwiązaniem w tym wypadku jest brodzik ze stali nierdzewnej. Poręcze i uchwyty oraz składane siedzisko pod prysznicem zapewnią bezpieczeństwo i pełen komfort kąpieli. <

Sanitec Koło Sp. z o.o. < ul. Toruńska 154 < 62-600 Koło < tel. (063) 261 84 00 < infolinia: 0801 17 17 17 < www.kolo.com.pl
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA