Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
Marek Kukuryka, długoletni prezes zarządu Sanitec Koło, z końcem marca br. zakończył pracę w firmie.
Pracę w Koło rozpoczął w sierpniu 1993, bezpośrednio po zakupieniu fabryki przez Grupę Sanitec. W 1996 roku został prezesem zarządu Sanitec Koło Sp. z o.o. Był współtwórcą i inicjatorem przekształcenia fabryki w Kole w nowoczesny zakład oraz kolejnych inwestycji Grupy Sanitec w Polsce oraz na Ukrainie. Zaczynał od jednej fabryki, obecnie są to cztery zakłady produkujące ceramikę łazienkową (Koło I i II, Włocławek, plus kończona obecnie fabryka wielkogabarytowych wyrobów ceramicznych też we Włocławku) oraz fabryki w Ozorkowie (ŁSSE) - produkcja kabin prysznicowych i wyrobów akrylowych, a także w Mińsku Mazowieckim - produkcja wanien akrylowych i hydromasażu. Na Ukrainie Sanitec Koło uruchomił w 2006 roku fabrykę wyrobów akrylowych w miejscowości Dymer, niedaleko Kijowa, oraz był inicjatorem joint venture z Budfarfor Slavuta, największym ukraińskim producentem ceramiki łazienkowej. Skalę inwestycji i rozwoju, które Sanitec Koło dokonał na przestrzeni tych 15 lat, obrazuje 10-krotny wzrost produkcji ceramiki - z 300 000 szt. w 1993 do ponad 3 mln szt. w 2008 i około 100-krotny wzrost wartości sprzedaży wyrobów wyposażenia łazienek.
W strukturze Grupy Sanitec, spółka Sanitec Koło odpowiedzialna jest za operacje w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, w związku z tym Marek Kukuryka pełnił również funkcję Senior V-ce President Sanitec Co.
W momencie oddania wydania do druku nie wiadomo jeszcze było kto zastąpi Marka Kukurykę na stanowisku prezesa zarządu. Nie podano też  informacji gdzie będzie pracował Marek Kukuryka.
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA