Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

W dniu 26 kwietnia br. odbyło się uroczyste otwarcie nowej fabryki ceramiki łazienkowej Koło II. Dzięki rozbudowie, moc produkcyjna wzrosła z 1 do 2 milionów sztuk. Oznacza to, że łącznie z zakładem we Włocławku, produkcja Sanitec Koło w Polsce wynosi teraz ponad 3 miliony sztuk ceramiki sanitarnej rocznie. Łączny koszt inwestycji wyniósł ok. 100 mln zł. Nowy zakład powstał na terenie utworzonej w Kole podstrefie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej obok istniejącego zakładu.
Otwarcia nowej fabryki, w towarzystwie Marka Kukuryki, prezesa zarządu Sanitec Koło, dokonali Mikael Lilius,  przewodniczący rady nadzorczej Sanitec Co.
i Bengt Pihl,  CEO Sanitec Co.
Nowa fabryka oraz rozbudowa centrum logistycznego powstały z myślą o zwiększeniu eksportu do krajów całej Europy i usprawnieniu obsługi naszych odbiorców w Polsce i regionie - mówi Marek Kukuryka. - To z Koła wysyłane są transporty m.in. na Ukrainę, do Rosji, Czech i całej Europy Zachodniej. Teraz mamy odpowiednie moce produkcyjne, aby obsłużyć rosnący eksport.
W nowym zakładzie przy produkcji i w logistyce zatrudniono ponad 280 osób. Nowe miejsca pracy powstały również w firmach kooperujących z fabryką. Nabór nowych pracowników odbywał się we współpracy z kolskim Urzędem Pracy. Nowa inwestycja stworzyła szanse wielu dotychczasowym, doświadczonym pracownikom firmy. Średnia kadra zarządzająca w nowej fabryce - kierownicy, mistrzowie oraz brygadziści - została wyłoniona na drodze tzw. rekrutacji wewnętrznej. Dzięki temu wiele osób, które podnosiło swoje kwalifikacje, awansowało i ma szanse dalszego rozwoju zawodowego.
W lutym 2007 r. minęła 45 rocznica powstania fabryki w Kole. W roku 1993 zakład wszedł w skład Grupy Sanitec, największego producenta ceramiki łazienkowej w Europie. W chwili przejęcia zakładu produkcja wynosiła 300 tys. rocznie, teraz jest to prawie siedem razy więcej. Po otwarciu nowej fabryki jeszcze bardziej wzrośnie znaczenie Sanitec Koło, które w całej Grupie Sanitec ma około 25% udziału w produkcji ceramiki.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA