Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Koło zostało laureatem VIII edycji konkursu \"Wybitny Polski Eksporter\". Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 27 kwietnia br. w teatrze Sabat w Warszawie.

Celem konkursu organizowanego przez czasopismo \"Rynki Zagraniczne\" jest wyłonienie przedsiębiorstw produkcyjnych i firm handlowo-usługowych, które wyróżniają się dynamicznym eksportem w danym roku.

Konkurs, objęty patronatem Prezesa Rady Ministrów RP, ma przyczynić się do popularyzacji w kraju i za granicą dobrego imienia polskiej gospodarki, poprzez sukcesy eksportowe firm oraz ich zdolności kooperacji ekonomicznej. Jest również okazją do promowania za granicą wyrobów rodzimej marki.

Firma Koło pytana o produkt, który w ubiegłym roku cieszył się największym zainteresowaniem klientów za granicą wskazała m.in. serię ceramiki łazienkowej \"Ego\" i wanny akrylowe \"Comfort\".

 

 

Tomasz Dobryniewski, dyrektor eksportu Sanitec Koło

- Wzrost eksportu możliwy jest poprzez systematyczne budowanie rynku i wizerunku marki Koło. Mam tutaj na myśli nie tylko sieć dystrybucji, ale również działania promocyjne i inwestycje. Nasza obecność widoczna jest w wielu krajach Europy Środkowej i Wschodniej m.in. w Czechach, Słowacji, Bułgarii i Rumunii. Duże nadzieje wiążemy z rynkiem ukraińskim, a przejawem perspektywicznego myślenia jest budowa fabryki w okolicach Kijowa. Jeszcze w tym roku rozpocznie się tam produkcja wyrobów akrylowych. W Rosji planowane jest w lecie 2005 uruchomienie produkcji wyrobów ceramiki łazienkowej w ramach spółki joint venture, jaka została zawarta między Sanitec Corporation i rosyjską Grupą SAVA.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA