Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

19 maja na terenie Stałej Wystawy Budownictwa Budexpo w Warszawie przy ul. Bartyckiej odbyła się konferencja prasowa, której organizatorem była Polska Izba Przemysłowo-Handlowa Budownictwa. Tematyka konferencji była poświęcona monitoringowi rynku budowlanego za okres pierwszych 4 miesięcy tego roku oraz ocenie funkcjonowania \"Ustawy o wyrobach budowlanych\" z punktu widzenia istnienia \"szarej strefy\" w budownictwie w rok po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej.

Jednym z powodów zwołania spotkania były pojawiające się od dłuższego czasu, a potwierdzone w trakcie samej konferencji opinie ekspertów i analityków rynku budowlanego, według których rok po wstąpieniu Polski do UE, polscy producenci nie odczuwają ochrony rodzimego rynku wyrobów budowlanych. Według tych samych ekspertów obowiązujące regulacje prawne doprowadziły do powstania w budownictwie dużej szarej strefy w zakresie produkcji i handlu wyrobami budowlanymi oraz cały szereg anomalii w wykonawstwie budowlanym. Celem organizatorów konferencji było przekazanie negatywnej oceny tych zjawisk do właściwych przedmiotowo organów administracji państwowej.

Pierwszą część konferencji stanowił referat eksperta Izby, prof. Zofii Bolkowskiej przedstawiający sytuację w gospodarce i budownictwie w pierwszym kwartale tego roku w oparciu o dane GUS. W dalszej części swoje stanowisko przedstawili przedsiębiorcy (producenci wyrobów budowlanych i handlowcy) oraz komentatorzy, którymi byli przedstawiciele Urzędu Ochrony Konsumenta, Federacji Ochrony Praw Konsumenta, Najwyższej Izby Kontroli, Państwowej Inspekcji Handlowej, Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego oraz Ministerstwa Gospodarki i Pracy.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA