Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

24 lutego 2011 roku odbyło się ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród w czwartej edycji konkursu organizowanego przez Hansgrohe dla studentów ASP.
Konkurs Hansgrohe w Polsce ma już prawie 10-letnią tradycję i odbywa się w cyklu dwuletnim. Jego adresatami są studenci Wydziału Architektury i Wzornictwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W tym roku nagrody przyznawano dwutorowo - osobno dla każdej z uczelni. Pośród studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu zwyciężył Mateusz Słociński, który zaprojektował strukturę prysznicową „Bathreef” opartą na bazie powtarzalnych modułów-uchwytów. Z grona studentów warszawskich najlepszy okazał się Jan Stankiewicz i jego projekt wolnostojącego modułu łazienkowego „OBEO”.
Temat przewodni konkursu brzmiał: „Problem, produkt, nowa sytuacja” i odzwierciedlał te elementy procesu projektowego, które odpowiadają zagadnieniom pozycjonowania i strategii nowego produktu. Każdy ze studentów musiał określić, dla której z czterech marek firmy Hansgrohe (Hansgrohe, Axor, Pharo, Pontos) przygotowuje projekt. Studenci mieli zwrócić uwagę na bieżące potrzeby społeczne oscylujące wokół problematyki oszczędności wody oraz wtórnego użycia surowców.
Kolejne edycje konkursu utwierdzają w przekonaniu, że jest to dobra konfrontacja młodych projektantów z rzeczywistością rynkową. Studenci biorący udział w konkursach mają szansę na pełniejsze, bardziej rynkowe spojrzenie na swoje projekty, na zrozumienie co mogą i powinni zaoferować w przypadku samodzielnej pracy.


Zwycięzcy konkursu Hansgrohe; „Problem, produkt, nowa sytuacja”

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
I miejsce - Mateusz Słociński
II miejsce - Maciej Solarski
III miejsce - Grzegorz Maszkowski

ASP Warszawa
I miejsce - Jan Stankiewicz
II miejsce - Marta Szczepańska
III miejsce - Ewa Krasnowska

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA