Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

W kwietniu br. Sanitec Koło już po raz siódmy ogłosił konkurs na projekt łazienki. Tym razem tematem konkursowych zmagań jest projekt łazienki prywatnej ze szczególnym uwzględnieniem w niej roli i miejsca mebli. Mebli rozumianych nie tylko jako miejsce do przechowywania kosmetyków i przyborów toaletowych, ale także jako \"obiektów\" mających wpływ na klimat i nastrój panujący w tym pomieszczeniu.

Jury oceniające prace będzie brać pod uwagę m.in. nowatorstwo pomysłu, funkcjonalność rozwiązania, walory estetyczne, zgodność z obowiązującymi normami i wymogami technicznymi oraz zgodność z regulaminem. W projekcie mogą być zastosowane zarówno meble produkowane przez Sanitec Koło, jak również autorskie koncepcje uczestników konkursu. Pozostałe wyposażenie projektowanej łazienki musi być produkowane przez firmy należące do Grupy Sanitec.

Podobnie jak w ubiegłych latach konkurs dotyczy wszystkich typów łazienek prywatnych - uczestnicy mogą zaprojektować m.in. łazienkę gościnną, rodzinną, pokój rekreacyjny, łazienkę przy sypialni, łazienkę dla osób starszych i niepełnosprawnych.

Termin nadsyłania prac upływa 13 czerwca br., natomiast ogłoszenie wyników odbędzie się 4 października w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. Od 4 do 9 października odbędzie się tam także tradycyjna wystawa prac konkursowych.

Nagrodą tegorocznego konkursu \"Łazienka Koło 2005\" jest fiat Panda, ponadto organizator przewidział 6 wyróżnień na łączną kwotę 17 tys. zł.

Wszelkie szczegóły na temat konkursu znajdują się na stronie www.kolo.com.pl

 

Wojciech Choina, sekretarz konkursu

Sanitec Koło

- Każdy z sześciu, zakończonych do tej pory konkursów poświęcony był innym łazienkom. W początkowym okresie były to wnętrza przypisane do różnego typu obiektów, o różnej powierzchni.

Większe zmiany nastąpiły w 2002, kiedy w standardach Koło, zdefiniowaliśmy typy łazienek prywatnych oraz ich minimalne wyposażenie. W kolejnych konkursach uściślono łazienki publiczne - zarówno te ogólnie dostępne jak i w obiektach bazy noclegowej.

W tegorocznej edycji powracamy do łazienki prywatnej, zgodnej ze standardami Koło, ale wyposażonej w meble. Powodem jest to, że niemal wszystkie nasze serie ceramiki mogą być kompletowane ze stylistycznie pasującymi szafkami i regałami. Meble, poza stroną praktyczną, sprzyjają osiągnięciu w łazience odpowiedniego klimatu i atmosfery. Poznanie spojrzenia uczestników konkursu na umeblowaną łazienkę ułatwi nam dalsze rozwijanie tego obszaru działalności.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA