Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Roca od lat wspiera studentów, młodych projektantów i architektów w ich rozwoju zawodowym. Tym razem wraz z Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi zorganizowała konkurs dla studentów Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz, na nową linię paneli i kabin prysznicowych.
Konkurs, który odbył się w semestrze zimowym 2010/2011, zaowocował kilkudziesięcioma pracami przyszłych twórców. Wśród nich można było znaleźć bardzo ciekawe koncepcje produktów, w których zaskakiwały nowe funkcje, nowe materiały oraz złożoność i wielofunkcyjność projektów. Jury musiało zdecydować się na wybór trzech najlepszych.
W skład Jury weszli: dr hab. Mariusz Włodarczyk, dziekan Wydziału Wzornictwa
i Architektury Wnętrz ASP Łódź, a także Piotr Koszek i Klaudia Bączek, przedstawiciele Roca Polska. Przy ocenie prac, uwzględniane były przede wszystkim innowacyjność i oryginalność projektów, funkcjonalność rozwiązań, a także walory estetyczne i techniczne możliwości realizacji.
Pierwsze miejsce w konkursie zdobył projekt Anny Wojdeckiej (III rok, Pracownia Rozwoju Nowego Produktu) „O-ring”. To bardzo nowatorska koncepcja, której potencjał ma szanse na realizację. Nowoczesny panel prysznicowy pełniący rolę domowego SPA ma nietypowy kształt pierścienia o średnicy 90 cm oraz ruchome ramię z deszczownicą.
Pretekstem do powstania projektu, który zajął drugie miejsce, było ułatwienie mycia głowy. Ta dodatkowa funkcja zadecydowała o ciekawym kształcie kabiny prysznicowej „Showerhair”. Autorką projektu jest Bogumiła Zawada (IV rok, Pracownia Rozwoju Nowego Produktu). Trzecie miejsce przypadło Ewie Michalewskiej (III rok, Pracownia Rozwoju Nowego Produktu) za „Fluo” – prosty panel prysznicowy wyposażony zarówno w deszczownicę, jak i słuchawkę prysznicową oraz radio.
Udział w tego typu przedsięwzięciach pozwala na wymianę poglądów czy budowanie relacji obu środowisk. Zainteresowanych Roca zachęca do odwiedzenia wystawy pokonkursowej na Targach HOME DECOR  na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w terminie 25 -27 maja tego roku.

Na zdjęciu: Projekt „O-ring” autorstwa Anny Wojdeckiej, laureat pierwszego miejsca.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA