Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Prezentacja firmy Pool-Spa

REKLAMA

Rozstrzygnięto kolejną edycję konkursu Pool-Spa „SPA ART 2006” dla studentów, projektantów i architektów, na najciekawszy projekt pulpitu sterującego do urządzenia z hydromasażem. Przyznano trzy nagrody główne i dwa wyróżnienia. Zwycięzcą został Łukasz Tabakowski, autor projektu „SPA ring”, który w nagrodę otrzymał 10000 zł.
DRUGĄ nagrodę w wysokości 5000 zł przyznano Maciejowi Dylągowi oraz Marcie Hausman. Jury zauroczyła elegancka, dopasowana do dłoni forma, intuicyjna nawigacja, jak również niezwykła funkcjonalność paneli. Trzecią nagrodę w wysokości 2000 zł otrzymali Bartłomiej Matuszek i Ryszard Poniedziałek – autorzy projektu „Drop” – kulistego, wodoodpornego pilota z podstawką. Ten futurystyczny projekt nawiązuje do designu lat pięćdziesiątych.
Dodatkowo jury konkursu „SPA ART 2006” przyznało dwa wyróżnienia. Przypadły one Piotrowi Janasowi za projekt „Natrix” – prosty, funkcjonalny panel, oraz Joannie Kołacie i Michałowi Zawieruho – za nowatorski pierścień sterujący, nawiązujący wyglądem do akcesoriów łazienkowych. Wyróżnieni projektanci otrzymali nagrody w wysokości 1000 zł.
Wszystkie nagrody i wyróżnienia zostały wręczone 3 sierpnia w trakcie uroczystej gali „SPA ART 2006”. Przedstawiciele firmy Pool-Spa nie ukrywają, że chcieliby, aby w niedługiej przyszłości projekt jednego ze zwycięzców tegorocznej edycji znalazł się w poczcie produktów marki Pool-Spa.
„SPA ART 2006” to już piąta edycja ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez firmę Pool-Spa. Z założenia konkurs SRA ART ma promować młodych i zdolnych projektantów, dając im możliwość zaistnienia w branży. Stąd też konkurs od samego początku kierowany jest przede wszystkim do studentów i absolwentów architektury, uczelni plastycznych oraz wzorniczych, młodych projektantów, a także architektów.
Formuła tegorocznej edycji SPA ART różniła się od poprzednich. W ubiegłych latach zadaniem konkursowym było przygotowanie projektu wanny, panelu masażowego, kabiny masażowo-parowej lub innego, zupełnie nowego urządzenia kąpielowego, które miałoby zastosowanie w łazience, bądź salonie odnowy biologicznej. W tym roku uczestnicy konkursu mieli do zaprojektowania pulpit sterujący do wanny z hydromasażem, co było o tyle trudne, że oprócz interesującego designu projekt musiał zaskakiwać innowacyjną techniką oraz logiczną konsekwencją w korzystaniu z pulpitu.
Z założenia SPA ART to nie tylko konkurs o charakterze koncepcyjnym. Pool-Spa współpracuje z uczestnikami poprzednich edycji. Efektem tej współpracy są m.in. wanna „Corazon” oraz panel „Mono”, wprowadzone do oferty Pool-Spa, a powstałe na bazie zwycięskich projektów w konkursie SPA ART. Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że najlepsze prace tegorocznej edycji również staną się inspiracją dla nowych produktów Pool-Spa.


Pool-Spa Sp. z o.o.
72-300 Gryfice
ul. Dąbskiego 35
tel. (091) 387 77 00
fax (091) 387 77 01
www.poolspa.pl

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA