Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

6 maja 2008 r. zakończył się pierwszy etap Konkursu na Projekt Łazienki
w Tatrzańskim Parku Narodowym. 240 prac zostało poddanych surowej ocenie
jury, w składzie którego zasiedli znani polscy architekci oraz przedstawiciele TPN
i Sanitec Koło. To zdecydowanie największa ilość zgłoszonych prac w dziesięcioletniej historii Konkursu.
Od 14 maja br. można zapoznać się ze wszystkimi projektami na www.kolo.com.pl/konkurs. Tego dnia oficjalnie uruchomiony został drugi etap Konkursu -  głosowanie internautów. Będzie ono trwało do końca miesiąca. Finał obu części Konkursu oraz ogłoszenie wyników odbędzie się w Warszawie w Centrum Sztuki Współczesnej, 9 czerwca 2008 r. Do tego czasu wyniki głosowania jury z 6 maja pozostaną utajnione.
Tegoroczny Konkurs organizowany jest już po raz dziesiąty. Jubileuszowe zadanie polegało
na opracowaniu koncepcji wolnostojącego zespołu toalet publicznych na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. „Konkursowa” toaleta zlokalizowana jest przy szlaku do Morskiego Oka tuż obok Wodogrzmotów Mickiewicza. Walory krajobrazowe, przyrodnicze oraz stosunkowo łatwy dostęp do tego rejonu sprawiają, że okolice odwiedza rocznie prawie 800 tys. turystów. Niestety, z uwagi na ograniczone zaplecze sanitarne, muszą się oni obecnie mierzyć z dodatkowymi niewygodami towarzyszącymi im w trakcie całodziennej wędrówki.
- Opracowując założenia Konkursu chcieliśmy przede wszystkim promować takie rozwiązania w obrębie toalet publicznych, które pozwalają na bezpośrednie podnoszenie komfortu  odwiedzających te tereny osób. Plan budowy toalet przez Tatrzański Park Narodowy jest zarówno przejawem troski o turystów, jak i ochronę zasobów przyrodniczych. Zależy nam na zabezpieczeniu tego unikalnego ekosystemu, który choćby z uwagi na niewystarczające obecnie zaplecze sanitarne, jest zagrożony postępującą degradacją – mówi Przemysław Powalacz, dyrektor zarządzający Sanitec Koło.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA