Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
X Konkurs Projekt Łazienki 2008 to przede wszystkim rekordowa liczba 240 zgłoszonych prac. Wyniki Konkursu ogłoszono 9 czerwca br. podczas gali zorganizowanej na Zamku Ujazdowskim w Warszawie.
Tematem Konkursu był projekt koncepcyjny toalety publicznej w Tatrzańskim Parku Narodowym. „Konkursowa” toaleta została zlokalizowana na szlaku do Morskiego Oka. Projekty oceniał Sąd Konkursowy w składzie: prof. dr hab. arch. Ewa Kuryłowicz (przewodnicząca Jury) z Politechniki Warszawskiej, prof. dr hab. arch. Aleksander Böhm z Politechniki Krakowskiej, arch. Piotr Nawara z Krakowa, Paweł Skawiński dyrektor TPN oraz Przemysław Powalacz, prezes zarządu Sanitec Koło.
Najwyższe uznanie Jury i Grand Prix „Łazienka KOŁO 2008” zdobyła praca Karola Murlaka.
Konkurs zainteresował mnie przede wszystkim ze względu na złożoność problemu, który polega na spełnieniu współczesnych wymogów sanitarno-użytkowych i nie koliduje z wyjątkowym otoczeniem Tatrzańskiego Parku Narodowego – mówi laureat głównej nagrody, absolwent Wydziału Architektury Wnętrz warszawskiej ASP.
Zwycięski projekt ma szansę realizacji przy Wodogrzmotach Mickiewicza. Nie wykluczone, że po dostosowaniu do lokalnych potrzeb, nawiązujące do nagrodzonego obiekty, powstaną w innych miejscach Parku.
Po raz pierwszy w historii Konkursu odbyło się głosowanie internautów. Przez 18 dni „konkursowa” strona – na której prezentowane były wszystkie 240 nadesłane prace – była oglądana 49678 razy. W głosowaniu wzięło udział ponad 10 tys. osób. Najbardziej spodobała się praca Anny Macek i Magdaleny Hończak z Krakowa, która otrzymała 643 głosy. 
Suma nagród wyniosła 50 000 zł. Oprócz Grand Prix „Łazienka Koło 2008” (22 000 zł) Jury przyznało 6 wyróżnień. Autorzy wyróżnionych prac otrzymali nagrody w wysokości 10 000 zł (wyróżnienie I stopnia), 5 000 zł (2 wyróżnienia równorzędne II stopnia) i 2 000 zł (3 wyróżnienia równorzędne III stopnia). Zdobywca wyróżnienia Internautów otrzymał nagrodę w wysokości 2 000 zł.
Do 30 października 2008 r. w salonie ekspozycyjnym Sanitec Koło w Warszawie oglądać można siedem najlepszych prac tej edycji konkursu. Organizator konkursu planuje także już na jesieni wystawę prac laureatów na wszystkich uczelniach, z których pochodzą autorzy najlepszych projektów.  
Sanitec Koło jest organizatorem Konkursu Projekt Łazienki od 1998 roku. Tematami poprzednich edycji były wnętrza łazienek o charakterze studyjnym w obiektach budownictwa mieszkaniowego i użyteczności publicznej. Od trzech lat uczestnicy wykonują projekty koncepcyjne toalet publicznych wolnostojących w miejscowościach o dużym nasileniu ruchu turystycznego.
Prezentacja nagrodzonych w X Konkursie Projekt Łazienki 2008 prac, w tym numerze „Łazienki”.
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA