Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
Pierwsza „konkursowa” toaleta wolnostojąca, zrealizowana według zwycięskiego projektu w konkursie Sanitec Koło „Projekt Łazienki 2007”, została przekazana do użytku. Turyści odwiedzający Kazimierz Dolny mogą z niej korzystać od początku sierpnia br.
Toaleta zlokalizowana jest obok bulwaru nadwiślańskiego i przystani statków turystycznych. Będą z niej także korzystali żeglarze i wodniacy odwiedzający pobliską marinę. W toalecie, oprócz części dla pań i panów, przewidziane jest również pomieszczenie do przewijania niemowląt, łazienka dla osób niepełnosprawnych oraz prysznice. Do toalet przylega także garaż na łódź ratunkową.
Autorami projektu są młodzi architekci z Warszawy – Piotr Musiałowski i Łukasz Przybyłowicz, którzy w 2007 r. wygrali konkurs Sanitec Koło. – Zainspirowały nas sztachetowe drewniane płoty często spotykane w Kazimierzy Dolnym i jego okolicach. Właśnie dlatego, zaproponowaliśmy drewnianą ażurową konstrukcję w kształcie wiaty. W jej wnętrzu znajdują się trzy betonowe kostki z toaletami i pomieszczeniami gospodarczymi – mówi arch. Łukasz Przybyłowicz. - Obiekt dyskretnie wpisuje się w panoramę miasta oglądaną z bulwaru nadwiślańskiego. Osiągnęliśmy to dzięki zastosowaniu, przede wszystkim, naturalnych, szlachetnie starzejących się materiałów oraz „zmieniającej” się, w zależności od kąta patrzenia, elewacji.
Obiekt, którego całkowita powierzchnia wynosi 191,7 m2, powstał dzięki staraniom Gminy Kazimierz Dolny i był współfinansowany przez Europejski Fundusz Rozwoju UE. Nowa toaleta znacznie poprawi warunki życia mieszkańców miasta i licznie odwiedzających je turystów. Dzięki temu pobyt w Kazimierzu Dolnym stanie jeszcze bardziej komfortowy. Co roku miasto odwiedza ponad 1,5 mln gości, aby podziwiać zabytkowe obiekty architektury XVI i XVI wieku, średniowieczno-renesansowy układ urbanistyczny oraz walory krajobrazowe przełomu Wisły. Toaleta nad Wisłą w Kazimierzu Dolnym wyposażona jest w ceramikę łazienkową marki KOŁO, armaturę Kludi i płytki ceramiczne Tubądzin.
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA