Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Targi ISH we Frankfurcie to niezaprzeczalnie największa europejska impreza targowa poświęcona branży wyposażenia łazienek. KLUDI wykorzystało tę okazję do pokazania nie tylko swojej nowej oferty produktowej, ale także zaprezentowania się jako firma stale inwestująca przede wszystkim w swój konsekwentny rozwój. 

Ostatnie miesiące KLUDI poświęca przede wszystkim promocji nowej kolekcji łazienkowej „Esprit home bath concept”, która powstała we współpracy firm KLUDI i Esprit. Podczas targów ISH po raz pierwszy zaprezentowano nowy styl tej kolekcji – „White Selection”.
Wybór bieli jako głównego motywu nowych elementów serii nie dziwi – biel to aktualnie jeden z modniejszych kolorów jeżeli chodzi o wnętrza, także te łazienkowe. To właśnie dzięki niej, łazienka staje się przestrzenią wyjątkowo elegancką, oryginalną, lekką w swej formie.  „White Selection” podkreśla także wspólne przenikanie się przestrzeni łazienki i sypialni, co wyraźnie było zaznaczone na targowej ekspozycji. Łazienkowe elementy kolekcji – armatura, ceramika sanitarna, meble, wanna – nie są już postrzegane jako wyposażenie wyłącznie sanitarne, ale jako lifestylowe przedmioty codziennego użytku.
Warto podkreślić, że podczas ISH po raz pierwszy właśnie pod znakiem „White Selection” zaprezentowano podwieszane sedes i bidet z kolekcji  „Esprit home bath concept” oraz akrylową wannę o wymiarach 180x80 cm. 
Obok „Esprit home bath concept” w klimatach typowo designerskich plasuje się także nowa odsłona niezwykle popularnej wśród klientów serii „KLUDI ZENTA”. Nie zmieniono brył poszczególnych elementów kolekcji, ale zaprezentowano je w wykończeniu black&white. Dzięki temu zabiegowi armatura nabrał charakterystycznego, designerskiego sznytu, który może tylko jeszcze powiększyć liczbę jej zwolenników. 

FUNKCJONALNE ROZWIĄZANIA. Podczas targów ISH, KLUDI zaprezentowało także nową, płaską, 3-strumieniową rączkę prysznicową do zestawu „KLUDI A-QA”. Strumień „miękki” swoją wyjątkową delikatność zawdzięcza 9 miniperlatorom napowietrzającym wypływającą wodę. Wybór strumienia „deszczowego” zapewnia wypływ wody z dysz umieszczonych na całej powierzchni główki prysznica. Zaś strumień „masujący” to silny, masażowy wypływ wody z 44 dysz umieszczonych w centralnej części główki. Rączkę wyposażono w system szybkiego oczyszczania.  
Kolejna nowość proponowana podczas targów przez KLUDI to kolekcja „KLUDI O-CEAN”. W tym przypadku uwagę zwraca przede wszystkim wzornictwo serii – pozostaje ono w zgodzie z nieprzemijającą modą na organiczne kształty. Bryły baterii wannowo-natryskowej i natryskowej wydają się bardzo masywne, a to dlatego, że korpus ukryty jest za specjalną osłoną. Jest ona dokładnie dopasowana do baterii, jednak łatwo ją zdjąć na czas czyszczenia. Dzięki temu, że wspomniana osłona ma wymiary 230 x 90 mm, armatura może pełnić funkcję praktycznej półeczki przy wannie lub pod prysznicem. Dodatkowym atutem baterii umywalkowych „KLUDI O-CEAN” jest ich dostępność z dwoma rodzajami perlatora: perlatorem kaskadowym, który pozwala wodzie spływać swobodnie, jak ze źródła oraz z innowacyjnym rozwiązaniem firmy KLUDI –  perlatorem s-pointer ECO. Wyposażony jest on w mechanizm napowietrzający strumień wody oraz specjalną membranę ograniczającą jej wypływ, co redukuje zużycie wody nawet do 50%. Ponadto perlator umożliwia regulację kąta wypływu wody. Z s-pointerem ECO dostępna jest również dopasowana bateria bidetowa.

KLUDI W KUCHNI. Targi ISH stały się także dla KLUDI okazją do zaprezentowania trzech nowych modeli baterii kuchennych. W tej dziedzinie KLUDI oferuje coraz więcej inteligentnych technologii i atrakcyjnego designu. Atuty armatury kuchennej KLUDI to mniejsze koszty, mniej kłopotów z instalacją i mniej zużytej wody.
„KLUDI L-INE” jednym słowem określić można jako „uniwersalną”. Wylewka obracająca się w zakresie 360° stwarza niezwykły komfort obsługi i sprawia, że baterie z tej serii idealnie nadają się do zamontowania przy zlewozmywaku dwukomorowym lub na wyspie kuchennej. Bateria dostępna jest w wersji jedno- lub dwuotworowej, także do bezciśnieniowych urządzeń grzewczych.
Druga propozycja do kuchni to „KLUDI E-GO”. Bateria dopasowuje się do wymagań użytkownika dzięki zastosowanemu w niej czujnikowi umożliwiającemu bezdotykową obsługę. Siłę i temperaturę strumienia wody można regulować, zawsze możliwa jest także obsługa manualna, ponadto dostępny jest specjalny tryb ułatwiający czyszczenie. Opatentowana elektroniczna jednostka sterująca gwarantuje wysoką jakość i prostą obsługę baterii. Strumień jest aktywowany przez ruch dłoni lub innego obiektu, a czas wypływu wody można kontrolować, dzięki czemu unika się nadmiernego jej wylewania.
Kolejna kuchenna nowość to bateria „KLUDI ZENTA”. Sekret smukłych konturów tej baterii kryje się w jej wnętrzu: głowica ma średnicę zaledwie 25 mm. Prosta wylewka przyciąga wzrok – jest wzniesiona na tyle wysoko, że pozwala napełnić duże naczynia, a jednocześnie mieści się pod wiszącymi szafkami kuchennymi.

KLUDI PROEKO. Podczas targów ISH, KLUDI zaprezentowała się także jako firma biorąca udział w programie Blue Responsibility. Program skupia blisko 30 niemieckich producentów wyposażenia sanitarnego, dla których niebagatelną kwestią jest światowy problem oszczędzania wody. Firmy biorące udział w programie „Blue Responsibility” zobowiązały się do wprowadzania w swoich produktach rozwiązań oszczędzających wodę oraz do propagowania zachowań służących zmniejszeniu jej zużycia. Program walczy także z piractwem intelektualnym w branży sanitarnej, które pośrednio uderza również w innowacyjne, proekologiczne rozwiązania i wpływa na podwyższenie cen tego typu produktów. Tym samym KLUDI podkreśla jak ważne są dla niej zarówno kwestie związane z oszczędnością wody, jak i „czystością” rynku wyposażenia łazienek.  

Kludi Armaturen  Sp. z o.o., ul. F. Kremsera 1, 45-533 Opole, tel. (077) 456 40 84, www.kludi.pl

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA