Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Nowe termostaty oraz lekkie systemy ogrzewania podłogowego zaprezentowano na specjalnych pokazach firmy Danfoss. 4 października 2010 w warszawskim Multikinie Złote Tarasy przedstawiciele duńskiej firmy pokazali swoje najnowsze osiągnięcia, które mają być jaskółką poważnych zmian w budownictwie energooszczędnym. Zmian w których, co często podkreślano, spory wkład mają polscy inżynierowie.
Pokazano nowy typ termostatów z serii „Living by Danfoss”, których głównymi zaletami ma być nieskomplikowana obsługa, łatwość konfiguracji oraz pełna automatyka. Z trzech typów nowych urządzeń – „Living design”, „Living eco” oraz „Living connect” – dwa ostatnie posiadają cyfrowy wyświetlacz, który umożliwia programowanie urządzeń tak, by same regulowały poziom ciepła w zależności od pory dnia oraz aktualnej temperatury w pomieszczeniu (urządzenia wyposażono w oryginalną funkcję wykrywania otwartego okna, która wyłącza ogrzewanie, gdy np. wietrzymy pomieszczenie). Model „Living connect” może komunikować się z innym urządzeniem firmy – „Danfoss Link”. Pozwala to na obsługę nawet kilkudziesięciu termostatów, dlatego tego typu rozwiązania sprawdzą się także w budynkach użyteczności publicznej. Pierwsza tego typu instalacja powstaje już w Danii.
Termostaty mają ułatwić uregulowanie wahań temperatur w mieszkaniu, zaś nowy, lekki system ogrzewania podłogowego „SpeedUp” to wedle zapewnień producentów rozwiązanie, które zapewni szybszą modyfikację temperatury wnętrza. Na pokazie zaprezentowano technikę instalacji nowego systemu – nie wymagającego betonowej wylewki, cienkiego  (wysokość konstrukcji ok.  5 cm) i łatwego do realizacji – system jest instalowany od razu w całości, a trwa to około jednego dnia (instalacja standardowego ogrzewania zajmuje około 30 dni). Nowe produkty będą dostępne na rynku za kilka miesięcy (termostaty wprowadzone będą z początkiem kwietnia 2011 r.).

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA