Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Projekty współczesnych budynków często uwzględniają duże przeszklenia sięgające podłogi. Rozwiązanie to posiada szczególne walory wizualne, może jednak sprawiać kłopoty przy właściwym ogrzaniu tak zaaranżowanego pomieszczenia.

REKLAMA

Duże płaszczyzny szkła, pomimo że stosuje się szyby zespolone o coraz niższej przenikalności ciepła, pozostają nadal znacznie słabszą pod względem izolacji termicznej przegrodą budowlaną niż pozostałe ściany budynku. Dlatego też, zgodnie z regułami sztuki budowalnej, aby zrekompensować utratę ciepła, pod oknem należy umieścić grzejnik. Tymczasem duże okna są bardzo eksponowanym wizualnie elementem wnętrza i z reguły okazuje się, że umieszczenie pod nimi wolno stojącego grzejnika nie jest możliwe ze względów estetycznych. Jeszcze większy problem z ogrzewaniem występuje w przypadku przeszklonych drzwi tarasowych.

Zastosowanie ogrzewania podłogowego nie jest wystarczającym rozwiązaniem, ponieważ nie pozwala na wytworzenie pod oknem kurtyny ciepłego powietrza koniecznej do zrekompensowania strat ciepła i właściwego rozkładu temperatur w pomieszczeniu. Wśród rozwiązań grzewczych o wysokich walorach dekoracyjnych Vasco posiada idealną propozycję, którą są konwektory kanałowe - unikalna forma grzejnika ukrytego pod podłogą. Na jej powierzchni znajduje się wówczas jedynie dekoracyjna kratka wylotu ogrzanego powietrza.

Wyjątkową zaletą takiego rozwiązania jest \"ogrzewanie bez grzejników\", szczególnie przydatne w sytuacjach, gdy zastosowanie urządzeń wieszanych na ścianach nie pozwala na osiągnięcie zamierzonego efektu wizualnego czy wręcz burzy stylistykę danego pomieszczenia. Kratka w podłodze wykonana z drewna w kolorze parkietu pozostaje integralną częścią powierzchni.

Konwektory kanałowe są idealnym, a nawet jedynym skutecznym sposobem ogrzewania pomieszczeń z oknami sięgającymi podłogi, a także z drzwiami tarasowymi. Stwarzają możliwość umieszczenia grzejnika bezpośrednio pod oknem. Usytuowany wzdłuż niego konwektor wytwarza silny strumień ogrzanego powietrza, który eliminuje wrażenie chłodu, a jednocześnie równomiernie ogrzewa całe pomieszczenie. Konwektor kanałowy jest jedynym grzejnikiem gwarantującym pełne oświetlenie dzienne. Nie stanowi także przeszkody przy wychodzeniu przez drzwi tarasowe.

Vasco oferuje konwektory kanałowe od 9 cm głębokości, które mogą być umieszczone w warstwach podłogi na dowolnej kondygnacji, a także wanny głębokie o wysokiej wydajności, stosowane w pomieszczeniach niepodpiwniczonych.

W ofercie znajdują się także konwektory z zasilanym elektrycznie wentylatorem, które - przy niewielkich rozmiarach kratki i głębokości 9 lub 11,5 cm - dostarczają ilości ciepła będących w stanie ogrzać nawet duże pomieszczenia.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA