Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Spółka Kreisel-Technika Budowlana z Poznania, producent chemii budowlanej, przygotowuje się do ekspansji na rynek rosyjski. W tym celu w ubiegłym roku utworzono w Moskwie spółkę Kreisel Rus. W bieżącym roku natomiast producent rozpocznie budowę fabryki w okolicach Moskwy.

Ubiegły rok, w którym spółka obchodziła jubileusz 10-lecia działalności na polskim rynku, był pod względem finansowym niezwykle korzystny. Obroty firmy wzrosły w stosunku do 2002 roku o 36 proc. i wyniosły ostatecznie blisko 190 mln złotych. Znacząco wzrósł także zysk netto, zwiększając się o 21 proc. z 6,2 mln złotych w 2002 roku do 7,5 mln złotych w 2003. Największy, 90 proc. wzrost zanotował Kreisel w dziedzinie przychodów z eksportu. W 2002 roku przyniosły one firmie ok. 4,2 mln złotych, zaś w zakończonym niedawno 2003 roku było to już 8 mln złotych.

W 2003 roku Kreisel prowadził także szereg inwestycji. Ukończono budowę i uruchomiono największy i najnowocześniejszy zakład produkcyjny w Ujeździe k. Tomaszowa Mazowieckiego. Dodatkowo firma uruchomiła także nowy zakład produkcyjny przy centrali w Poznaniu.

Kreisel-Technika Budowlana Sp. z o.o. jest związana z niemiecką spółką Kreisel GmbH, należącą do grupy Haslberger. Podstawą oferty firmy Kreisel są produkty chemii budowlanej (zaprawy klejące, zaprawy murarskie, tynki, masy spoinujące, wylewki samopoziomujące, masy gruntujące i izolujące, farby elewacyjne, gipsy, gładzie, systemy dociepleń budynków, systemy renowacyjne). Od 1997 roku firma notuje stały wzrost przychodów ze sprzedaży.

 

 

- Kreisel Rus będzie koordynować nasze działania na rynkach wschodnich, a już w 2004 roku rozpoczniemy budowę fabryki w okolicach Moskwy. Nasza intensywna ekspansja na wschodzie, która już została \"odnotowana\" w wynikach finansowych (90-procentowy wzrost eksportu), w najbliższych latach będzie nadal kontynuowana. W tym celu aktywnie uczestniczymy już między innymi w targach w Sankt Petersburgu, Moskwie i Kijowie - mówi Szczepan Gawłowski, prezes zarządu firmy Kreisel.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA