Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Kreisel Rus, rosyjska spółka należąca do poznańskiego producenta chemii budowlanej firmy Kreisel Technika Budowlana, rozpoczęła budowę nowej fabryki w Woskriesiensku (80 km na południowy wschód od Moskwy).
Kreisel Rus działa w Moskwie już ponad 2 lata. Początkowo firma skupiała się na pozyskiwaniu pierwszych klientów i budowie zespołu, a teraz wkroczyła w fazę bardziej dynamicznego rozwoju. Pierwszym krokiem było stworzenie w 2005 roku dużych regionów handlowych obejmujących swym zasięgiem większość obszaru Rosji (choć w chwili obecnej skoncentrowanych głównie na aglomeracjach miejskich).
– Obecnie tworzymy sieć przedstawicielstw handlowych w Rosji (5 makroregionów: Centralny z Moskwą, Północny z Sankt Petersburgiem, Południowy z Rostowem nad Donem, Nadwołżański z Samarą i Kazaniem oraz Uralski z Jekaterinburgiem). Ze względu na ogromne obszary i co za tym idzie trudności logistyczne, w niektórych oddalonych regionach planowane jest otwarcie składów fabrycznych zaopatrywanych dostawami z budowanego zakładu produkcyjnego niedaleko Moskwy – informuje Pavel Pechorin, generalny dyrektor Kreisel Rus.
Budowa nowego zakładu to najważniejsze obecnie zadanie dla rosyjskiej spółki. Na lokalizację wybrane został Woskriesiensk, miasto położone zaledwie 80 km na południowy wschód od Moskwy, z dogodnym dojazdem do rosyjskiej stolicy (i z bogatymi złożami w okolicy niezbędnych dla firmy surowców). To pozwoli zaopatrywać kluczowy dla Kreisel Rus region – moskiewski. Wydajność fabryki ma zaspokoić także potrzeby innych regionów Rosji, do których dostawy będą wysyłane właśnie z Woskriesienska. Nowy zakład zostanie uruchomiony przed sezonem budowlanym 2007 roku.
Przy okazji wspomnienia o działaniach marketingowych, warto podkreślić, że Kreisel Rus wszedł w fazę dużej aktywności w tym względzie. Tylko od początku bieżącego roku Kreisel obecny był na targach w Nowosybirsku, Rostowie oraz na targach „Mosbuild” w Moskwie. W drugiej połowie roku będzie można zobaczyć firmę na targach „VolgaBuildExpo 2006” w Kazaniu, stolicy republiki Tatarstanu. Wszystkie działania marketingowe są skierowane na popularyzację marki firmy Kreisel na rynku rosyjskim.

Pavel Pechorin
Tylko posiadanie zakładu w Rosji umożliwi nam skuteczną rywalizację z konkurencją, dlatego też nie zapominając o działaniach handlowo-marketingowych, skupiamy się przede wszystkim na nowej fabryce.

 

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA