Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Ta łazienka jest chyba najbardziej wystylizowanym wnętrzem, jakie kiedykolwiek prezentowaliśmy. Aranżacja salonu kąpielowego bardziej niż łazienkę przypomina teatralną scenografię lub przedwojenny buduar.

Poszczególne elementy wyposażenia tej łazienki można oglądać niczym eksponaty w muzeum. Stara maszyna do szycia Singera, barokowy szezlong, żeliwna wanna na rzeźbionych nóżkach, kryształowy żyrandol - gdyby mogły mówić, pewnie opowiedziałyby nam niejedną interesującą historię. Przedmioty z duszą we wnętrzu z duszą. Wnętrzu, gdzie retro splata się w mocnym uścisku z awangardą, gdzie tak samo swobodnie czuje się top-nowoczesna kabina prysznicowa jak i monumentalna, montowana na podłodze bateria wannowa stylizowana na przełom XIX i XX wieku.

W tej łazience niezwyczajne jest właściwie wszystko: wyposażenie, dekoracja ścian, okładzina podłogi. Ceramiczna rozeta rozchodząca się promieniście od środka wnętrza ku jego brzegom wyznacza rytm ustawienia łazienkowych sprzętów i wprowadza do pomieszczenia swoistą dynamikę. Aż trudno uwierzyć, że łazienka ma klasyczny, prostokątny kształt.

PROJEKT: SCENOGRAF DOROTA BANASIK

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA