Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

W prezentowanej łazience ład przyprawiony jest szczyptą kontrastu. W opozycji do skośnych ścian znajduje się statyczny układ dekoracji oraz klasyczny sposób rozmieszczenia urządzeń. Ostre kąty załamań ścian łagodzą łuki i owale wprowadzone m.in. przez kabinę i umywalkę.

Ta spokojna, statyczna łazienka zbudowana została przy użyciu trzech kolorów: eleganckiej bieli, odświeżającego błękitu i ciepłej rudości. Przeplatają się one w poszczególnych elementach wyposażenia, i tak np. błękit pojawia się nie tylko na ścianach, ale także na ceramicznych dekoracjach w białe rybki. Rudy zaś jest obecny nie tylko na podłodze, ale i na ceramicznych listwach oplatających łazienkę.

Kolorystyczną statyczność rozbija niejednolita faktura płytek na ścianach. Bo jak się okazuje, biała glazura nie ma zupełnie gładkiej płaszczyzny, co dobrze widać na zdjęciu pokazującym zbliżenie umywalki. Niejednorodną fakturę mają też ceramiczne listwy: ruda listwa jest prążkowana i chropowata, zaś dekor z rybką - gładki i delikatnie wypukły.

W okolicach umywalki ceramiczna listwa zamienia się na role z listwą drewnianą. Przejmuje rolę dekoracji i bierze na siebie dodatkowe zadania: jest estetycznym zakończeniem glazury i ramą lustra.

Opozycją dla klasycznego układu kolorów i urządzeń w tej łazience jest rysunek ścian pod skośnym dachem. Załamania kumulują się nad wanną i układają tam w kształt zbliżony do walca.

Ta łazienka ma szczęście być doświetlona dużą ilością dziennego światła - są tu dwa okna, z czego jedno jest duże, tarasowe.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA