Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
Z końcem zeszłego roku zakład produkcyjny Sanitec Koło zlokalizowany w Mińsku Mazowieckim został przejęty przez jego pierwszego właściciela i twórcę – Sławomira Frycie. Nowy właściciel zakładu, produkującego głownie wanny akrylowe, kabiny prysznicowe i urządzenia hydromasażowe jest jednocześnie właścicielem i twórcą firmy Laminex. Historia firmy sięga 1984 roku, kiedy to rozpoczęła produkcję wyrobów z kompozytów szklano-poliestrowych. Po owocnej dekadzie działalności, która ugruntowała pozycję firmy na polskim rynku, w 1994 roku rozpoczęła produkcję wyrobów sanitarnych z akrylu, wchodzącego wówczas na polski rynek. W 1995 roku firma Laminex został zakupiona przez Sanitec i przez następnych kilka lat zakład był systematycznie rozbudowywany. Obecnie zatrudniająca ponad 40 osób fabryka zajmuje powierzchnię przeszło 6 tys. m2 po dachem.
Także z końcem zeszłego roku firma Laminex odkupiła od Sanitecu firmę Scandiaqualine, duńskiego producenta wanien z hydromasażem i spa. Właściciel Laminexu planuje stopniowe przenoszenie produkcji jej wyrobów do Polski.
Firma Laminex oprócz produkcji zleconej realizowanej m.in. na potrzeby dotychczasowego właściciela Sanitec Koło, produkuje wanny i wanny z hydromasażem, oferowane pod własną marką Dropp. Projektantem nowych modeli dla marki Dropp jest znany na naszym rynku Marcin Jędrzak.
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA