Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu na opracowanie koncepcji architektonicznej współczesnej termy Thermae Novo 2006 odbyło się 28 marca na targach Aqua-San w Poznaniu (pierwszego dnia targów). Kapituła konkursu przyznała 3 nagrody oraz  6  wyróżnień. 
Pierwszą nagrodę w wysokości 10 tys. zł otrzymali Michał Wojtaszek i Michał Jach z wydziału Architektury  Politechniki Śląskiej. Druga nagroda (6 tys. zł) przypadła zespołowi – Anna Wolska, Emilia Anna Furtan i Karol Gągliński z Politechniki Białostockiej. Trzecie miejsce (4 tys. zł) zdobyły studentki architektury z Politechniki Łódzkiej: Agnieszka Owczarek i Ewelina Tarkowska. Nagrodę specjalną w wysokości 5 tys. zł  przyznało też Stowarzyszenie Łazienka projektowi Filipa Macieja Jabłońskiego i Mateusza Tomasza Targowskiego. 
Jak pisaliśmy w poprzednich wydaniach, konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem środowiska studentów architektury i Akademii Sztuk Pięknych. Gotowe projekty nadesłały 42 grupy studenckie (92 studentów) z 11 uczelni. W ramach konkursu studenci projektowali kompleks obiektów na rozległym terenie z basenami z zimną i gorącą wodą, saunami suchą i parową, salami masażu, salami do odpoczynku, salami gimnastycznymi, bibliotekami, pokojami muzycznymi, bufetami, salami gier itd.
Temat realizacyjny nie był łatwy, wymagania organizatorów duże i poprzeczka ustawiona wysoko. Mogę śmiało powiedzieć, że udało nam się zrealizować niebanalny temat, skoro zainteresował tak wielu młodych ludzi. Współczesne termy i założenia, jakie przyjęli studenci były nowatorskie. A trud, zapał i inwencja jaką włożyli w ich realizację były dla nas wszystkich niezwykłe – mówi Maria Magdalena Korpys, organizator konkursu Thermae Novo.  
Wszystkie prace można było oglądać na wystawie na targach Aqua-San przez cztery dni ich trwania. Konkurs zorganizowała Grupa Inspira MMK i Międzynarodowe Targi Poznańskie. Organizatorzy ustatysfakcjonowani dużym zainteresowaniem konkursem zapewniają, że przy kolejnych targach z pewnością zorganizowany zostanie podobny.                                     

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA