Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Głównym motywem filozofii firmy Hansa w 2009 roku jest „Experience Water” –  doświadczanie wody zarówno jako bezcennego surowca, ale także źródła nieograniczonych designerskich inspiracji. Świetnie oddają to nowe produkty marki Hansa prezentowane podczas ostatnich targów ISH. 

Wśród nowości segmentu Hansa Premium zaprezentowano nową baterię umywalkową „HansaLatrava”, efekt współpracy producenta z projektantami Bruno Sacco i Reinhardem Zetsche z Octopus Design. Tym samym bateria ta dołączyła do designerskiej serii armatury „HansaEdition”, w której do tej pory znalazły się już „HansaCanyon” i „HansaMurano”. Rzeźbiarska forma „HansaLatrava” stała się niepowtarzalnym medium dla wody ujętej w silny strumień w postaci wodnej kurtyny. I chociaż wydaje się, że w momencie otwarcia wylewki, ilość wypływającej wody jest znaczna, w rzeczywistości dzięki  zastosowanym rozwiązaniom technologicznym „HansaLatrava” zużywa do 40% mniej wody niż tradycyjna bateria. Bateria sterowana jest za pomocą zintegrowanego z nią panelu dotykowego wyposażonego w diody LED.
Kolejną nowością z segmentu premium jest kolekcja „HansaMinacor”. Kolekcja ta to połączenie designerskich baterii z serii „HansaEdition” oraz zaprojektowanych specjalnie do nich umywalek wykonanych z materiału na bazie żywic mineralnych – Minacor. Każda z umywalek jest swego rodzaju „przedłużeniem” wzornictwa baterii – dzięki temu seria ta stanowi zestaw niepowtarzalnych „duetów” dedykowanych szczególnie architektom i projektantom.
Hansa podczas targów ISH wyraźnie zaznaczyła, że stawia także na umocnienie średniego segmentu swojej oferty poprzez nowy design oraz niespotykane do tej pory w jej ofercie rozwiązania. Znana już seria „HansaDesigno” zaprezentowana została w nowej odsłonie ze smuklejszym korpusem oraz wylewką. Targową nowością była również uzupełniająca kolekcję stojąca bateria wannowa – pierwsza w ofercie firmy Hansa w ogóle.
W zakresie kąpieli pod prysznicem Hansa zaprezentowała natomiast nowy design znanego już wcześniej systemu „HansaSmartshower”. Oferuje on trzy rodzaje natrysku: z głowicy górnej, tradycyjnej rączki prysznicowej oraz dyszy bocznej, które przełącza się za pomocą panelu dotykowego. Frontowy panel wykonano ze szkła i jest on dostępny albo w wersji lustrzanej lub też zabarwionej na kolor antracytowy. System wyposażony jest w termostat „HansaCube” lub też w zestaw specjalnych przyłączy, dzięki którym „HansaSmartshower” może być podłączony do zainstalowanej już wcześniej baterii prysznicowej bądź termostatu.

Hansa Polska Sp. z o.o., ul. Szamotulska 67, 62-081 Baranowo, tel. (061) 65 00 441, www.hansa.pl

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA