Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Minimalizm formy, surowa elegancja wykończenia, przestronność, otwarcie i przenikanie się pomieszczeń. To śmiała i efektowna propozycja łazienki w pokoju hotelowym. Propozycja tandemu młodych projektantów z Łodzi - Tamizo Architects Group.

REKLAMA

Minimalizm formy, surowa elegancja wykończenia, przestronność, otwarcie i przenikanie się pomieszczeń. To śmiała i efektowna propozycja łazienki w pokoju hotelowym. Propozycja tandemu młodych projektantów z Łodzi - Tamizo Architects Group.

Pustynna oaza, lodowiec górski, stu- metrowy wodospad, błękitna laguna, Puszcza Amazońska, Wielki Kanion, a może po prostu panorama miasta. W takiej scenerii w zamierzeniu autorów projektu miałaby powstać prezentowana łazienka hotelowa. Uzasadnieniem dla takiego usytuowania jest jej \"otwarty\" charakter. To właśnie widok zza okien jest tu znaczącym uzupełnieniem atrakcyjności i koncepcji projektu.

Prezentowany pokój hotelowy został zaprojektowany w taki sposób, aby wypoczywający mieli ciągły kontakt z otoczeniem. Wszystkie najważniejsze elementy wyposażenia zwrócone są w stronę okien. Także łazienka nie jest tu oddzielnym pomieszczeniem, a stanowi integralną część pokoju. Została ona w czytelny sposób podzielona na strefy użytkowe - otwartą kąpielową i przesłoniętą - toaletowo-defekacyjną. Strefa kąpielowa jest integralną, a wręcz pierwszoplanową strefą pokoju - wanna umieszczona została w centralnym miejscu w taki sposób, że biorący kąpiel może podziwiać to, co się dzieje za oknem. Bardziej intymna strefa łazienki (toaleta, natrysk, umywalka) została częściowo wydzielona przez zabudowanie betonową ścianką. Jest to tylko praktyczne przesłonięcie, które nie zamyka przestrzeni, ale w czytelny sposób porządkuje i wyznacza miejsce sanitariatom.

Układ wzajemnego przenikania się łazienki i pokoju dodatkowo podkreśla też jednakowe wykończenie obu tych pomieszczeń. Zostało ono zaplanowane w najwyższym standardzie. Ekskluzywny charakter uzyskany został przez zastosowanie naturalnych materiałów wysokiej klasy. Przeplatające się beton, szary gres i hebanowe drewno tworzą surowy i jednocześnie wysmakowany wystrój. Materiały te zostały dobrane tak, aby nie stanowiły konkurencji dla otoczenia za oknem, wręcz przeciwnie - mają stanowić dla niego tło.

Trzeba przyznać, iż prezentowany projekt to śmiała, ale godna realizacji wizja łazienki w pokoju hotelowym. Koncepcja otwarcia strefy kąpielowej doskonale wpisuje go w najnowsze, wellnessowe trendy w projektowaniu. Schludna elegancja wnętrza to efekt osiągnięty głównie dzięki: otwartości i przenikaniu się wnętrz, monochromatyczności wykończenia oraz minimalizmowi w projektowaniu (dobór wyposażenia i wykończenie). Niezależnie od tego, jaki widok rozpościera się za oknem projekt broni się sam w sobie.

 

AUTORZY PROJEKTU

grupa projektowa

TAMIZO ARCHITECTS GROUP

Aleksandra Zdziechowska,

Mateusz Stolarski

www.tamizo.pl

 

Dwójka młodych architektów z Łodzi.

Pod szyldem Tamizo Architects Group działają od 4 lat. Laureaci kilku konkursów projektowych. Zdobyli nagrodę czytelników w konkursie na projekt domu jednorodzinnego \"Projekt roku 2004\" organizowanym przez \"Dom & Wnętrze\". 

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA