Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

W dniach 26-29 kwietnia Międzynarodowe Targi Poznańskie gościły uczestników kolejnej edycji targów Instalacje. Na stoiskach targowych zaprezentowano ponad 600 nowych produktów. Wśród nich znalazły się także te, które wykorzystywane są w łazienkach i sanitariatach.

W bieżącym roku, dla zwiększenia atrakcyjności prezentacji oraz ich większej przejrzystości z Targów Instalacje wyodrębniono dwie wystawy tematyczne, tzn. Kominki oraz Wodociągi. W porównaniu z zeszłym rokiem, liczba wystawców oraz powierzchnia wystawiennicza w roku bieżącym uległa zmniejszeniu o około 10%. Powierzchnia wystawiennicza zmalała z przeszło 30 tysięcy (w roku 2008) do ok. 27 tysięcy m2 w roku bieżącym. Liczba wystawców z zmniejszyła się z 536 do 491 (liczone wspólnie dla targów Instalacje, Kominki i Wodociągi). Przyczyn tego stanu rzeczy było kilka; oprócz skutków spowolnienia gospodarczego najczęściej wymieniano wysokie koszty związane z wystawianiem się w Poznaniu, zwłaszcza w odniesieniu do ewentualnych korzyści z niego wynikających, co okazało się mieć duże znaczenie dla wielu, szczególnie mniejszych firm. Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że formuła udziału w ogólnopolskich targach w tradycyjnej, znanej w dotychczasowym kształcie formie wydaje się tracić na znaczeniu. Dostrzegalny był zwłaszcza brak rynkowych tuzów branży grzewczej.
Tradycyjnie już wytwórcy wyposażenia łazienkowego w jego wąskim, ścisłym ujęciu nie pojawili się na poznańskiej imprezie. Jedynym praktycznie reprezentantem branży na terenie MTP była firma Sanitec Koło, która w swej mobilnej sali ekspozycyjno-szkoleniowej zaprezentowała m.in. swój nowy, innowacyjny model stelaża do montażu podwieszanych misek ustępowych. Od czasów targów Santec i Aquasan nie tylko w Poznaniu, ale w całej Polsce nie odbyła się ani jedna specjalistyczna impreza targowa, która skupiałaby firmy-przedstawicieli branży łazienkowej.
Jak zwykle zaprezentowano jednak stosunkowo dużą liczbę nowości, które jakkolwiek nie stanowią wyposażenia łazienkowego sensu stricte, to jednak ze względu na swe funkcje i przeznaczenie w bezpośredni sposób stanowią o charakterze łazienek. Mowa tu o urządzeniach i systemach służących do przygotowania ciepłej wody użytkowej, jej przesyłu, usuwania ścieków oraz ogrzewania wnętrz łazienek.
ANDRZEJ TOPCZEWSKIGrzejnik ozdobny „Libra L” jest przeznaczony do pomieszczeń w stylu minimalistycznym. Standardowo dostępny jest w kolorze Silver. Oferowany jest w trzech wersjach wielkościowych o mocy  odpowiednio: 189, 306 i 399 W. Do grzejnika „Libra L” przewidziane są dwa rodzaje zaworów, tzn. cylinder i cube. Producent: Enix

Firma Kessel była jednym z pionierów wprowadzających na rynek podłogowe odpływy liniowe. Teraz, z modelem „Linearis Super60 Individual” poszła jeszcze dalej. Odpływy tej serii posiadają różne pokrywy, m.in. wenge, korzeń orzecha, podświetlany corian itp. Istnieje opcja umieszczenia we wnętrzu podświetlanego odpływu dowolnych elementów, np. kryształków Shomeowskiego lub wygrawerowania dowolnego napisu lub grafiki. Odpływy są podświetlane niskonapięciowymi diodami LED.Dzięki regulowanej wysokości odpływy łazienkowe „Advantix Top” firmy Viega mogą być zastosowane praktycznie w każdej sytuacji, gwarantując przy tym odpowiednią wydajność odpływu – powyżej 0,5 l/s. Wysoką wydajność „Advantix Top” zawdzięcza swej unikalnej konstrukcji: regulowanej wysokości montażowej w zakresie do 20 mm oraz regulowanemu poziomowi zamknięcia wodnego – wysokość konstrukcyjna waha się w zakresie 85-90 mm.

Grzejnik „Metropolitan” to nowa, tegoroczna propozycja spod znaku Runtal, należącego do firmy Zehnder. Jest to stalowy grzejnik o płaskim froncie. Okalający go profil o przekroju trójkąta połączony jest niewidocznymi spawami z poprzecznymi płaskimi radiatorami. W wersji łazienkowej „Metropolitan” wyposażony jest w chromowane uchwyty na ręcznik. Grzejnik jest lakierowany proszkowo we wszystkich kolorach z palety Zehnder.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA