Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Podczas tegorocznych Targów Meblowych w Paryżu (7-12.01) po raz pierwszy zaprezentowano wyposażenie łazienek. Pozwoliła na to zmodyfikowana formuła targów oraz zwiększona powierzchnia wystawowa. Tegoroczny Salon du meuble de Paris podzielono na trzy sektory: VilleAge, Grand Marche oraz Metropole.

Część Metropole została poświęcona aktualnym trendom wyposażenia wnętrz. Na dwóch poziomach o łącznej powierzchni 18 tys. m kw. zaprezentowano m.in. wyposażenie kuchni i łazienek, systemy oświetleniowe, meble ogrodowe oraz dodatkowe akcesoria wyposażenia wnętrz i dywany. Z branży łazienkowej na targach obecna była m.in. belgijska firma Aquamass, która pokazała serie wanien Hi.Bath oraz Ultrawhite zaprojektowane przez Matali Crasset.

Wystawie Metropole towarzyszyły też cztery ekspozycje prezentujące nowatorskie spojrzenie projektantów na współczesne mieszkanie. Na jednej z nich, zatytułowanej \"Labirynt domowy\" można było zobaczyć aranżacje czterech głównych pomieszczeń domowych: kuchni, łazienki, sypialni połączonej z salonem kąpielowym oraz salonu-biblioteki. Aranżację łazienki zrealizowano we współpracy z firmami Boffi, Boffi Bains, Living Divani oraz Porro. Głównym zamierzeniem projektanta Piero Lissoniego było zwrócenie uwagi zwiedzających na codzienne, rutynowe czynności, wykonywane często bezrefleksyjnie i uświadomienie faktu, że utarte domowe ścieżki nie muszą wcale być identyczne.

Łazienka pojawiła się również w ramach wystawy V.I.A prezentującej futurystyczne modele mieszkania i przestrzeni mieszkalnych. Umieszczona na podeście pośród innych aranżacji przyjęła tu formę wnętrza otwartego. W łazience przygotowanej przez firmy Duravit i Bton Design dominowała prostota i oszczędność formy.

Dział Grand Marche, gdzie prezentowano materace, pościel, szafki nocne itp. skierowany był głównie do sieci handlowych. Można tam było znaleźć także meble przeznaczone do łazienek. W sektorze VilleAge zaprojektowanym przez Daniela Rozensztrocha swoje wyroby pokazali producenci mebli w stylu klasycznym. Ogólnie podczas tegorocznych Targów Mebli w Paryżu swe wyroby zaprezentowało 1300 wystawców z blisko 50 krajów.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA