Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Każda stojąca ciepła woda to potencjalne siedlisko bakterii legionella, a co za tym idzie, także zagrożenie poważną infekcją płuc. Jest ona trudna do zdiagnozowania, a w krytycznych przypadkach może prowadzić do śmierci.

Zagrożenie staje się poważne gdy pod uwagę bierzemy basen miejski lub sanitariaty szpitalne. Dlatego ważne jest zapobieganie i zwalczanie kolonii bakterii legionella, np. poprzez dezynfekcję termiczną instalacji wodnej, a szczególnie natryskowej. Zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami istnieje wymóg obligatoryjnej cyklicznej dezynfekcji termicznej instalacji wody użytkowej w pomieszczeniach łazienkowych obiektów ogólnodostępnych.
Firma Presto oferuje do swoich już zainstalowanych armatur adaptery do wykonania takiej dezynfekcji, a także kompletne systemy automatycznego płukania instalacji uruchamiane centralnie przy zastosowaniu dwóch typów aluminiowych paneli natryskowych. Pierwszym z nich jest Presto \"DL 400\" nr 27100 wyposażony w czasowy natrysk (30 s), przeznaczony do łaźni zbiorowych, który posiada wbudowany mechanizm zrzutu wody stojącej na posadzkę. Eliminuje to w znacznym stopniu zagrożenie infekcją przy wdychaniu aerozolu wodnego. Drugi z paneli to nowość w ofercie firmy Presto - model \"TOTEM\" nr 88400. Wyposażony jest w wandaloodporny natrysk (30 s) z wylewką o zmiennym kącie wypływu i półką na mydło. Przeznaczony jest dla pływalni i basenów ogólnodostępnych o dużej intensywności użytkowania. Oba opisane panele przystosowane są do dezynfekcji termicznej wodą o temperaturze 75ˇC. Dodatkowo, we wszystkich wylewkach Presto wymuszony jest strugowo-kroplowy wypływ wody, co zapobiega wytwarzaniu niebezpiecznego aerozolu wodnego, jak to może mieć miejsce w wylewkach np. dyszowych.
Przy zastosowaniu adaptera i rozdzielacza można zbudować niedrogi i w pełni efektywny system centralnej dezynfekcji sterowany ręcznie lub w pełni automatycznie. Po rozszerzeniu o czujki obecności w każdym pomieszczeniu i zawór trójdrogowy z siłownikiem, stworzyć można system, który umożliwia całkowicie automatyczną procedurę dezynfekcji. Przeprowadza się ją jednym przyciskiem z elektronicznym dozorem pomieszczeń na wypadek przypadkowego wtargnięcia osób postronnych podczas dezynfekcji termicznej. Unika się w ten sposób nieświadomych poparzeń w trakcie procedury płukania instalacji. Co najważniejsze, system można w każdej chwili rozszerzać modułami, poczynając od zbudowania najprostszego, ale efektywnego z ręcznym sterowaniem. <

Biuro Techniczne EKOTECH sp. j. < ul. Fabianowska 126 < 62-064 Plewiska k. Poznania < tel./fax (061) 651 69 60, 651 77 04 < biuro@prestoekotech.pl < www.bateriepresto.pl

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA