Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
Na początku br. Ministerstwo Gospodarki wprowadziło zmiany w procedurach ubiegania się o dofinansowanie udziału w targach, wystawach i misjach gospodarczych. 19 stycznia br. odbyły się poświęcone tej tematyce szkolenia.
Możliwość skorzystania z ministerialnych dotacji od lat uważana była przez polskich eksporterów za jedno z najbardziej skutecznych narzędzi wspierania promocji zagranicznej. Jednocześnie krytykowany był skomplikowany sposób ich pozyskania.
Wprowadzone w styczniu zmiany polegają głównie na znacznym uproszczeniu procedur aplikacyjnych przy składaniu wniosków o dofinansowanie.
Termin składania wniosków uległ skróceniu z 14 tygodni (targi) i 12 tygodni (misje) do 6 tygodni. Można się ubiegać nie tylko o dofinansowanie imprez wystawienniczych w br., ale też w 2007 r. i w pierwszej połowie 2008 r. (pod warunkiem zawarcia umowy o dofinansowanie do końca listopada br.). Zrezygnowano z ilościowego ograniczenia udziału w targach i wystawach. Obowiązuje jednak zapis, że udział jest refinansowany w maksymalnie 5 misjach rocznie. Ilość załączników zmniejszono do niezbędnego minimum. Wprowadzono też możliwość cesji wierzytelności na organizatora zbiorowego wystąpienia polskich przedsiębiorców. Będzie także szansa jednokrotnego poprawienia wniosku w przypadku popełnienia błędu. Od początku br. do wydatków kwalifikowanych zaliczony będzie również koszt zabudowy stoiska.
Eksporterów czekają też kolejne pozytywne zmiany: uproszczone mają zostać formularze i wzory umów. Szczegóły na stronie: www.eksporter.gov.pl
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA