Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Udział w tegorocznej edycji frankfurckich targów ISH ugruntował pozycję firmy Roca jako lidera światowego rynku wyposażenia łazienkowego. Obszerna, zaaranżowana z rozmachem ekspozycja silnie oddziaływała na odwiedzających gości, dając im właściwe pojęcie o wielkim potencjale technologicznym i wzorniczym firmy Roca.

Na bardzo obszernym, efektownym stoisku zebrano wszystkie najnowsze propozycje firmy, na które złożyło się wiele serii ceramiki sanitarnej, armatury, wanien, mebli łazienkowych, kabin prysznicowych i urządzeń do hydromasażu. Duża część przedstawionych propozycji jest już, bądź w niedalekiej przyszłości będzie dostępna także na polskim rynku.
Główna idea, z jaką firma Roca zaprezentowała swoje najciekawsze propozycje wyrażała się w krótkim i treściwym haśle Roca - everything in bathrooms. Posiadająca swe zakłady w kilkudziesięciu krajach całego świata firma praktycznie jako jedyny czołowy wytwórca wyposażenia łazienkowego posiada jego pełną, kompletną ofertę dostępną pod wspólną marką. Po raz kolejny można było się przekonać, że firma Roca niczego nie zostawia przypadkowi. Kompletność oferty wraz z jej wzorniczą komplementarnością sprawiają, że klienci mogą tworzyć dopracowane do najmniejszego szczegółu łazienki opierając się wyłącznie na produktach marki Roca. Dzięki temu firma oferuje (w zakresie konkretnych kolekcji) niespotykaną u innych producentów wyposażenia  łazienkowego stylistyczną spójność niemal wszystkich oferowanych przez siebie elementów wyposażenie łazienkowego. Opierając się na propozycjach firmy Roca można stworzyć łazienkę o wyrazistym, zindywidualizowanym wizerunku tworzonym przez najlepszych europejskich designerów.
Roca to również najszersze wśród światowych wytwórców wyposażenia łazienkowego spektrum wykorzystywanych materiałów. Oprócz wielu modeli wanien wykonanych z akrylu sanitarnego firma oferuje cały szereg funkcjonalnych i trwałych modeli ze stali emaliowanej oraz ekskluzywne wanny żeliwne. Podobna różnorodność właściwa jest również kolekcji brodzików; oprócz akrylu i emaliowanej stali firma Roca proponuje kilka modeli ceramicznych.
Duża liczba produktów z różnych asortymentów pozwoliła zwiedzającym po raz kolejny przekonać się, jak dużą wagę firma Roca przykłada do dopracowania swych propozycji w najdrobniejszych szczegółach. Przykładem były m.in. meble łazienkowe i kabiny prysznicowe, w przypadku których wspomniana troska o detale zaowocowała trwałymi, bezpiecznymi i bardzo łatwymi w obsłudze systemami otwierania/przesuwu drzwi, szuflad itp.
Jedną z najważniejszych, budzących niekłamany podziw atrakcji na ekspozycji firmy Roca było prawdziwe dzieło sztuki zlokalizowane w jednej z czterech narożnych ăwieżÓ, będących głównymi elementami stoiska. Nowoczesna rzeźba, o której mowa, była w istocie artystycznym połączeniem klasycznego rotacyjnego silnika lotniczego z bateriami marki Roca. Uroku całości dodawał fakt, że wszystkie elementy rzeźby były starannie pochromowane. W ten właśnie niepowtarzalny, twórczy sposób autorzy tego dzieła sztuki przekazali zwiedzającym wszystkie wartości  reprezentowane przez armaturę spod znaku Roca, a więc techniczne zaawansowanie, niezawodność, perfekcyjne wykończenie oraz wielką pasję, z jaką projektanci baterii Roca tworzą swoje kolejne serie.
Bezpośrednio ze stoiskiem firmy Roca sąsiadowała obszerna ekspozycja firmy Laufen, renomowanego szwajcarskiego producenta wchodzącego w skład grupy Roca. Koneserzy najlepszego europejskiego designu łazienkowego zwiedzający to stoisko w tym roku z pewnością nie mogli być zawiedzeni, ponieważ firma zaprezentowała szczególnie wiele atrakcyjnych nowości.
Wielkie zainteresowanie zwiedzających wzbudziła przedpremierowa prezentacja kolejnej kompletnej łazienki Il bagno Alessi. Podobnie jak w przypadku serii One zaprezentowanej w 2002 roku najnowsza kolekcja dOt jest wspólnym dziełem firmy Laufen i fińskiego Orasa, który po raz kolejny dostarczył wszystkich potrzebnych elementów armatury. Nowa kolekcja pod względem wzorniczym bardzo różni się od swej poprzedniczki, w której dominowały krągłe, organiczne kształty. Projektant serii dOt, holenderski designer Wiel Arets, tym razem postawił na minimalistyczne, kubiczne formy i proste linie. Jednym z podnoszonych przez niego motywów było konsekwentne nadanie wszystkim elementom tworzącym nową łazienkę Il bagno Alessi szczególnie dużej funkcjonalności i łatwości zachowania ich w czystości. Stąd np. rozległe, idealnie płaskie powierzchnie odkładcze w dużych umywalkach, które pomimo swej wielkości odznaczają się optyczną lekkością. Wspólnym, współdecydującym o wzorniczej konsekwencji całej kolekcji elementem są okrągłe motywy nawiązujące do jej nazwy (ang. dot - kropka). Idealnie okrągłe są m.in. zintegrowane z umywalkami mydelniczki, elementy oświetleniowe czy wylewki baterii. Formę okrągłego otworu o łagodnie ukształtowanych brzegach mają także wszystkie uchwyty w meblach, deskach sedesowych itp. - jeśli uznać, że najprostsze rozwiązania są najbardziej genialne, to Wiel Arets z pewnością dał w przypadku kolekcji dOt próbkę swego wzorniczego geniuszu.
Inna nowość marki Laufen zaprezentowana w tym roku we Frankfurcie to uzupełnienie kolekcji Palomba, która z sukcesami wchodzi w trzeci rok swego rozwoju. Zdecydowanie uatrakcyjniły one ofertę firmy Laufen zwłaszcza w zakresie wanien i hydromasaży. Nowości roku 2007 to trzy modele umywalek (w tym dwa modele nablatowe), dwie nowe wanny oraz miski ustępowe i bidety. Tak, jak przy poprzednich elementach kolekcji, ich twórcy - Ludovica i Roberto Palomba inspirowali się naturą. Nowe produkty to w istocie reminiscencja kamyków, powstałych jako dzieło wiecznej gry morza z ziemią, których kształt został uchwycony przez mistrzów ceramiki. Uwagę przyciąga wysmakowana, nieregularna forma umywalek i wanien, wpisujących się w kształt trapezoidu, która poza wszystkim innym decyduje o ich dużej funkcjonalności.

 

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA