Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Firma Lucite International ogłosiła, że z początkiem 2005 roku zwiększy c4enę płyt akrylowych sprzedawanych pod marką Lucite dla klientów z Europy, Afryki i Środkowego Wschodu. Cena materiału, z którego produkowane są m.in. wanny akrylowe ma wzrosnąć o ok. 400 euro za tonę. Jako główny powód tej decyzji podano wzrost kosztów energii (głównie ropy naftowej) oraz surowców używanych w procesie produkcji.

Przedstawiciele firmy zwrócili przy tym uwagę, że wzrost cen nie dotyczy tylko akrylu - jednego z głównych materiałów wykorzystywanych przez branżę wyposażenia łazienek - ale też m.in. stali, co jest spowodowane wzrostem globalnego popytu na ten materiał. Przywołano dane firmy Global Insight, według których zużycie stali w Chinach wzrosło o niemal 110% w ciągu ostatnich 6 lat i w dalszym ciągu rośnie. Sprawia to, że np. ceny wanien stalowych, stanowiących ok. 44% europejskiego rynku w 2003 roku również wzrosły i wzrastają w dalszym ciągu w zauważalny sposób.

Firma Lucite International jest największym na świecie producentem MMA (metakrylan metylu). Należy do niej ponad połowa światowego (oraz polskiego) rynku akrylu sanitarnego. Jest ona sukcesorką ponad siedemdziesięcioletniej tradycji w zakresie komercyjnego wykorzystania (przez firmę ICI) metakrylanu metylu. W obecnej postaci firma funkcjonuje od 2002 roku.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA