Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

To wnętrze to aranżacyjny majstersztyk wykorzystujący złudną przestrzeń lustrzanych odbić.

REKLAMA

Dynamiczna jak jej młodzi użytkownicy. Z męskim zacięciem, bo to chłopcy. Do tego majstersztyk aranżacji wykorzystującej złudną przestrzeń lustrzanych odbić oraz zagadkową szarość.

W rzeczywistości pomieszczenie ma dość regularny obrys, ale lustra na ścianach i drzwiczkach szafek zmieniają jej wizerunek. Sprawiają, że wydaje się ono pełne zaułków i zakamarków, że jest duże, wręcz nieskończone. Zwierciadła powielają nieistniejącą przestrzeń, podkreślając jednocześnie designerską linię wyposażenia. Zarówno ceramika sanitarna, jak i armatura pochodzą z kolekcji \"Il Bagno Alessi\" zaprojektowanej przez włoskiego projektanta Stefano Giovannoni dla firm Oras (baterie), Laufen (ceramika) oraz Inda (akcesoria). Śmiało zarysowane owalne linie kreują łazienkę dla osób młodych duchem, ceniących niestandardowe rozwiązania i szczyptę ekstrawagancji.
W pierwszej wersji chłopcy mieli mieć do dyspozycji osobne umywalki. Ostatecznie przeważyła koncepcja jednej, ale ustawionej bezpośrednio na podłodze - to główny akcent stylistyczny, wzmocniony równie oryginalną formą kulistego sedesu. Plan koła konsekwentnie powtarza także obrys przyściennej kabiny, której \"sercem\" jest panel prysznicowo-masażowy (Pharo Hansgrohe). Kilka rodzajów natrysków, hydromasaż po grze w piłkę... - młodzi użytkownicy mają w czym wybierać.
Szarości ścian i posadzki przecinają pasy mozaiki ze szkła firmy Villa-Glass. Półprzejrzyste, nieregularne kostki dyskretnie wyznaczają strefy w łazience, biorą też udział w tworzeniu złudnej przestrzeni - zdają się przenikać w lustrzany świat i otaczać go nowymi ramami. Młodzieżowy klimat? Na 100 procent!
Projekt: arch. Julita Chrząstek
Zdjęcia: Monika Filipiuk

Z MĘSKIM CHARAKTEREM
arch. Julita Chrząstek
Łazienka została zaprojektowana dla dwóch nastoletnich chłopców. Z założenia więc jej aranżacja musiała mieć męski charakter. Pożądana była też  odrobina ekstrawagancji, aby dorastający nastolatkowie dobrze się tutaj czuli również za kilka lat. Stąd obecność szarości i szklanej mozaiki o nierównych krawędziach, nadających wnętrzu ăchłopięco-męskiejÓ surowości. Kabina wyposażona w panel prysznicowo-masażowy również bardziej pasuje do młodych, dynamicznych użytkowników, niż wanna.

WYPOSAŻENIE I MATERIAŁY
umywalka, sedes - \"Il Bagno Alessi\", prod. Laufen
baterie - \"Il Bagno Alessi\", prod. Oras
panel prysznicowo-masażowy - prod. Pharo Hansgrohe
szklana mozaika - prod. Villa-Glass

powierzchnia: ok. 7 m2

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA