Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Chcąc opisać tę łazienkę trzeba użyć tych samych słów, którymi chciałoby się opisać powietrze. Na przykład: przejrzysta, eteryczna, czysta.
KOLEJNE słowa-klucze to: biel, szkło, lustra. To dzięki nim ta łazienka jest świeża, delikatna i większa niż w rzeczywistości. I choć zamysł jej powstania był taki, że korzystać z niej będą goście, to z upodobaniem wykorzystują ją też domownicy. Jest to bowiem jedyna łazienka w domu, w której znajduje się kabina prysznicowa. Na dodatek jest w niej zamontowany panel hydromasażowy. Tak więc ci, którzy lubią prysznic lub masaż wodą w pozycji stojącej znajdą tu i jedno, i drugie.
Projektantka świadomie wybrała szkło, jako że jest to materiał, który nie ogranicza przestrzeni. Kabina zbudowana z dużych tafli zawsze będzie wizualnie lżejsza niż ta „pocięta” profilami. Tak też jest i w tym wypadku – półokrągła, przeszklona kabina prysznicowa wręcz wtapia się w narożnik pomieszczenia. Na pierwszy rzut oka jej gabaryty są niezauważalne. I tak właśnie miało być.
Szkło jest też materiałem, który świetnie się sprawdza na umywalkach i blatach. I – co podkreślają producenci – jest też bezpieczne.
– Grubość 19 mm gwarantuje nam wytrzymałość porównywalną z dobrą markową ceramiką – mówi Norbert Hombesch, dyrektor firmy Krzemień, specjalizującej się w produkcji m.in. szklanych umywalek. – Zaletą takich umywalek jest niewątpliwie fakt, iż nawet gdy dojdzie do rozbicia umywalka nie rozbija się na drobne elementy.
O rozmiłowaniu projektantki w tym materiale świadczy fakt, że szkło jest także dekoracją płytek ceramicznych oraz wypełnieniem szafki pod umywalką.
Zadanie powiększenia przestrzeni powierzone zostało także m.in. lustrom. Dzięki dwóm dużym zwierciadłom małe pomieszczenie (2x2,5 m) wydaje się być co najmniej jeszcze raz takie.
W tym miejscu nie można też nie docenić roli koloru. Biel jest jedyną barwą ścian i okładzin zastosowanych w tym wnętrzu. 
PROJEKT: PROJ. DOROTA PIASECKA

 

 

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA