Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Prezentacja projektu \"Corian loves Missoni\"

REKLAMA

Wzornictwo łazienkowe przeżywa właśnie swój zachwyt kolorem i deseniem. Mało kto jednak podejrzewał, że powstać może łazienka, którą najprościej określić można „manifestem koloru”. To nowy projekt „Corian loves Missoni”; powstał we współpracy firm DuPont Corian i MissoniHome.

TO JUŻ KOLEJNY pomysł DuPont Corian na zaprezentowanie możliwości corianu w formie całościowego projektu przestrzeni mieszkalnej. Po zeszłorocznym „Corian Nouvel Lumieres” powstał projekt, który nie tylko prezentuje jego właściwości, czy nowe rozwiązania funkcjonalne z corianem w roli głównej, ale przede wszystkim obrazuje jego możliwości w zakresie kolorystyki. Inspiracją dla powstania projektu „Corian loves Missoni” prezentowanego 15-21 kwietnia w Mediolanie, była znana włoska marka, określana często mianem mistrza kolorystyki – MissoniHome, zajmująca się produkcją elementów wyposażenia wnętrz: od tkanin po meble. Projektu całości podjęli się Rosita Missoni i jej syn Luca Missoni.
„Corian loves Missoni” to projekt, który obejmuje m.in.: jadalnię, kuchnię, pokój dzienny, sypialnię i właśnie łazienkę. Gros elementów składających się na wyposażenie każdej z przestrzeni powstało z corianu, ale wzory, które wykorzystano do ich dekoracji zaczerpnięto z kolekcji MissoniHome. W projekt zaangażowały się także firmy, które dostarczyły niezbędnego w każdej przestrzeni sprzętu – w przypadku łazienki były to firmy Boffi oraz Zehnder Group/Runtal. Uwagę zwracają tu szczególnie stojące umywalki „PHC” Boffi oraz grzejnik marki Runtal.  Oba sprzęty przystosowano do stylistyki łazienki „Corian loves Missioni”. We wzornictwie umywalek wykorzystano wielokolorowy wzór „Estelle” – monumentalna bryła umywalki straciła sporo na powadze, ale zyskała status dominującego elementu przestrzeni. Grzejnik przygotowano natomiast pod kątem wykorzystania własności przewodzenia ciepła przez corian. Wykonany z białych i czarnych pasów corianu posiada włókna grzejne umieszczone między dwiema warstwami materiału.
W łazience „Corian loves Missoni” warto zwrócić uwagę jeszcze na dwa elementy – matę podłogową oraz strefę prysznicową. Mata to znów efekt opracowania nowej technologii polegającej na łączeniu małych kawałków corianu za pomocą metalowych prętów. Dzięki temu całość uzyskuje efekt „elastycznej powierzchni”. Ten sam wzór, który wykorzystano przy tworzeniu umywalek i maty zastosowano także w strefie prysznicowej w całości wyznaczonej przez kolorowe pasy corianu. Elementem dekoracyjnym całości, stanowiącym zarazem tło dla wanny „Po” Boffi jest specjalny, zaokrąglony ekran (parawan) wykonany z corianu i udekorowany wzorem „Esmeraldas” MissoniHome. W tym przypadku wzór jest wycinany w materiale.
Nie da się ukryć, że „Corian loves Missoni” powstał po to by wyeksponować możliwości materiału, ale dzięki temu stał się prawdziwą pochwałą koloru, jego ekspresyjnym wybuchem, którego wciąż brakuje w naszych domach i mieszkaniach. Umiejętność i wyczucie z jakim połączono kolor i deseń jest też świetnym przykładem tego, że mnogość barw wcale nie musi być kiczowata. To świetny dowód odwagi i fascynacji życiem.
MARTA MATRACKA
ZDJĘCIA: E.I. DU PONT DE NEMOURS AND COMPANY

LUCA MISSONI
Można powiedzieć, że swoje dzieciństwo spędził w firmie Missoni. Miał zaledwie 9 lat, kiedy Rosita wykorzystała jeden z jego wzorów w swojej kolekcji. Ale „oficjalną” współpracę z firmą rozpoczął w połowie lat 70., pełniąc od tamtej pory różne funkcje. Specjalizuje się w umiejętnym łączeniu dwóch tak skrajnych procesów: technologicznego i kreacyjnego.

ROSITA MISSONI
„Wierzę, że kolor jest elementem życiodajnym” – mówi Rosita Missoni. I to stwierdzenie w stu procentach znajduje odzwierciedlenie w jej pracy. Od ponad 50 lat związana z firmą Missoni SpA, twórczyni marki MissoniHome. Stworzyła styl, który trudno pomylić z jakimkolwiek innym: specyficzny melanż kolorów, wzorów, faktur.

 
Uzupełnieniem łazienkowej kolekcji „Corian loves Missoni” są kolorowe patery wykonane z corianu i dekorowane perforowanym wzorem „Esmeraldas”.

Wanna „Po” marki Boffi wyeksponowana na tle corianowego ekranu z wzorem „Esmeraldas” zaprojektowanym przez MissoniHome.
Strefę prysznicową także w całości objął corian i wzór „Estelle”. Dobry sposób na energetyczny początek dnia.
Przygotowany specjalnie na potrzeby projektu „Corian loves Missoni”  grzejnik marki Runtal. To także efekt prac nad wykorzystaniem własności przewodzenia ciepła przez corian. Wykonany z białych i czarnych pasów corianu posiada włókna grzejne umieszczone między dwiema warstwami materiału.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA