Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Firma McAlpine już od ponad wieku zajmuje jedną z czołowych pozycji wśród europejskich i światowych wytwórców sanitarnych systemów instalacyjnych. Główny wyróżnik tej szkockiej firmy to innowacje technologiczne i konstrukcyjne znajdujące wyraz w systematycznym wzbogacaniu oferty o całkowicie nowe urządzenia i kompletne systemy. Ze wszystkimi nowościami producenta można się było zapoznać w trakcie tegorocznej edycji frankfurckich targów ISH.

Oblegane przez zwiedzających, obszerne stoisko firmy McAlpine potwierdziło wielkie zainteresowanie, z jakim jej oferta spotyka się wśród profesjonalistów z Europy i całego świata. Wieloletnia konsekwencja firmy przejawiająca się w zauważalnej specjalizacji w dziedzinie systemów odpływowo-przelewowych pozwoliła opracować i zaproponować klientom zaawansowane technologicznie produkty najwyższej klasy. Dzięki temu firma zajęła zauważalną część rynku, nie tylko europejskiego, ale także światowego. Na czele firmy do dziś stoją członkowie rodziny McAlpine, którzy firmując swe produkty własnym nazwiskiem, gwarantują nie tylko klasę samego produktu, ale również odpowiedni poziom usług okołodystrybucyjnych, ważnych z punktu widzenia partnerów handlowych, jak i finalnych klientów.

TRADYCJA ZOBOWIĄZUJE. Wyroby sygnowane przez logo McAlpine można nabyć w ponad 70 krajach na wszystkich kontynentach, w tym także w Polsce. Od kilku już lat są one dystrybuowane przez firmę McAlpine Polska z Marek k. Warszawy (wcześniej MaKrRa). Własny magazyn oraz nowoczesny system przepływu informacji pozwala firmie na szybkie reagowanie na zapotrzebowanie klientów. Ambicją firmy stało się coroczne wprowadzanie do oferty nowych produktów, równolegle z wdrażaniem ich przez producenta w Szkocji. Pozwala to na tworzenie wewnętrznie komplementarnej oferty, która w optymalny sposób zaspokaja potrzeby najszerszego grona odbiorców.

- Duża aktywność i determinacja, z jaką wdrażamy produkty McAlpine na polskim rynku wynika z naszej świadomości najwyższej jakości, którą się one legitymują - mówi Marek Siembor, współwłaściciel firmy McAlpine Polska. - Nasz dalszy rozwój postanowiliśmy oprzeć m.in. na rozszerzaniu sieci dystrybucji, w tym zwłaszcza zintensyfikowaniu kontaktów z firmami wykonawczymi, czyli finalnie z profesjonalistami, którzy jako pierwsi, w trakcie codziennej pracy mogą przekonać się o klasie naszej oferty.

BOGACTWO OFERTY. Główną część targowej prezentacji firmy McAlpine we Frankfurcie zajmowały systemy odpływowo-przelewowe, z których jest ona znana już od przeszło 100 lat. Wszystkie zaprezentowane produkty powstały jako owoc wieloletniej pracy ukierunkowanej na wdrażanie innowacji konstrukcyjnych i technologicznych (już w 1957 roku McAlpine zaprezentowało pierwszy syfon z tworzywa sztucznego), dzięki którym finalny odbiorca ma pewność zakupu systemów najwyższej jakości.

Uwagę zwracała bardzo bogata oferta syfonów różnych typów (poprzez wannowe, brodzikowe, umywalkowe aż po kuchenne), w przypadku których firma McAlpine wypracowała ekstremalnie wysoki poziom techniczny, technologiczny, a także użytkowy.

Niezaprzeczalnym walorem opisywanych systemów jest ich przyjazność dla użytkownika. Poszczególne elementy syfonów można skręcać ręcznie, przy użyciu minimalnych sił. Wszelkie połączenia pozostają przy tym absolutnie szczelne, zaś ewentualne rozkręcenie elementów syfonów (np. w celu wyczyszczenia) jest równie łatwe dzień, jak i lata po jego zamontowaniu. Wspomniane walory swoich syfonów firma osiągnęła dzięki rygorystycznym reżimom technologicznym oraz specjalnym twardym uszczelnieniom pomiędzy poszczególnymi elementami syfonów.

Oprócz \"klasycznych\" syfonów wykonanych z tworzyw sztucznych firma McAlpine zaprezentowała również dekoracyjne syfony wykonane z mosiądzu. Te bardzo starannie wykonane systemy odpływowe, zachowując najlepsze cechy techniczno-użytkowe syfonów spod znaku McAlpine, odznaczają się bardzo eleganckim wyglądem, dzięki któremu można je celowo stosować jako elementy dekoracyjne łazienek.

Na targach nie mogło zabraknąć produktów, których wytwarzanie firma McAlpine dopracowała do perfekcji. Chodzi tu o dotykowe zamknięcia odpływów syfonów typu \"click-clack\". Funkcjonują one lekko i niezawodnie przez długie lata, odznaczając się przy tym solidnością (opcjonalnie stosowany chromowany mosiądz na górne kapsle) oraz eleganckim, ponadczasowym wzornictwem. Podobnie jak w przypadku innych produktów marki McAlpine sekret ich długowieczności tkwi w starannej produkcji i doborze wysokiej jakości materiałów uszczelniających. Walory zamknięć typu \"click-clack\" są nieocenione; przekonać się mogą o nich np. osoby pragnące kąpać dzieci w głębokich brodzikach prysznicowych - trudno sobie wyobrazić prostsze i bezpieczniejsze zamknięcie wypływu wody. Co więcej, firma McAlpine jako jedyna proponuje syfony typu \"click-clack\" z możliwością czyszczenia od góry. Te genialne w swej prostocie rozwiązanie to nie tylko wielka łatwość obsługi, ale również możliwość wyeliminowania otworów rewizyjnych w obudowach wanien i brodzików.

Oprócz tego na targach ISH zaprezentowano dziesiątki modeli syfonów z \"automatycznym korkiem\", które poza wygodą eksploatacyjną i niezawodnością cechują się też wysoką estetyką.

O jakości produktów firmy McAlpine oraz zaawansowaniu technologii ich wytwarzania przekonuje ich wygląd. Jednym z przykładów są systemy kanalizacji wewnętrznej wykonane z polipropylenu o niespotykanej wśród konkurencji gładkości ścianek, przywodzącej na myśl ABS. Cecha ta, poza niewątpliwą estetyką systemu, skutecznie wspomaga naturalny przepływ wszelkich mediów transportowanych przez rury i kształtki kanalizacyjne marki McAlpine.

Bogatą ofertę w zakresie systemów odpływowo-przelewowych uzupełniły akcesoria łazienkowo-kuchenne, z których wytwarzania firma McAlpine znana jest od wielu lat. Chodzi tu o ekskluzywne dozowniki mydła i płynu do mycia naczyń, które dodadzą klasy każdej łazience i kuchni. Cechy właściwe tym wyrobom to niezmiennie bardzo wysoka jakość i trwałość (wykonane z litego mosiądzu), doskonałe, minimalistyczne wzornictwo oraz łatwość i higiena użytkowania (teflonowe wkładki zmniejszające tarcie). Dozowniki oferowane są nie tylko w wykończeniu chromowanym, ale także w satynie, szczotkowanym mosiądzu itp. Tę bogatą ofertę uzupełniają dozowniki przenośne, które można ustawiać w każdym, wybranym przez użytkownika miejscu.

W zgodnej opinii przedstawicieli firmy McAlpine tegoroczne targi ISH były dla niej bardzo udane. Oprócz ugruntowania pozytywnego wizerunku marki wśród branży, nawiązano również szereg nowych kontaktów handlowych. Przyczyni się to do umocnienia pozycji firmy McAlpine nie tylko na rynku europejskim, ale także w Polsce.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA