Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Mówią przedstawiciele producentów mebli

REKLAMA

Meble łazienkowe - co się podoba?


Mikołaj Michalski, dyrektor handlowy Coram Poland Sp. z o.o.
- Najnowsze trendy w meblach łazienkowych cechuje promowany przez współczesnych designerów minimalizm. Dominują proste, geometryczne formy, a coraz więcej rozwiązań zaczerpniętych jest z innych grup mebli, zwłaszcza kuchennych. Przejawia się to zastosowaniem odpowiedniej funkcjonalności (np. zawiasy i prowadnice z systemem cichego domykania), poziomym układem zabudowy, jak również kolorystyką i wykorzystywanymi przez producentów materiałami. Jeśli chodzi o kolorystykę mebli łazienkowych, widać dominację lakierowanych kolorów, a w szczególności bieli, czerni, pomarańczu, fioletu. Chętnie stosowane przez producentów jest też połączenie lakierowanych płyt oraz drewna takiego jak wenge, orzech czy dąb. Istotną zmianą kolorystyczną jest też to, że biel, do tej pory kojarząca się z wyrobami z niskiej półki, stała się najczęściej spotykanym kolorem designerskich mebli luksusowych.


Dominika Chyłkowska-Barwik, manager d/s marketingu firmy Antado
- Obecnie w trendach bardzo duży nacisk jest kładziony na ergonomię i praktyczne rozwiązania. Popularne stają się różnego rodzaju organizery do szuflad i szafek, koszyczki montowane po wewnętrznej stronie drzwi, wbudowane kosze na bieliznę oraz samozamykające się szuflady.
Natomiast jeśli chodzi o wzornictwo to obserwowany jest powrót do mebli giętych i zaokrąglonych kształtów. Bardzo modne są nadal motywy kwiatowe, ale również coraz większą popularnością cieszą się obecnie odcienie złota.


Michał Falkowski, kierownik sprzedaży w firmie Elita
- Generalnie rynek z coraz większym przekonaniem zwraca się w kierunku mebli podwieszanych. Także wśród umywalek meblowych pojawia się coraz więcej modeli wykonanych z konglomeratu, który jest nie tylko niepowtarzalny w dotyku, ale również pozwala na nadawanie umywalkom ciekawych kształtów, często nieosiągalnych w przypadku klasycznej ceramiki.
Do mebli łazienkowych coraz powszechniej „migrują” rozwiązanie rozpowszechnione w meblach kuchennych, takie jak kosze cargo czy szuflady z pełnym wysuwem podzielone przegródkami, które klient może dowolnie zmieniać wg własnych potrzeb. Jednym z najbardziej perspektywicznych trendów w projektowaniu mebli łazienkowych jest ich modułowość. Dzięki niej to sam klient może wpływać na układ mebli w łazience, ich wygląd, kompozycję itp. Mała rewolucja dokonała się także w kolorystyce mebli. Polacy coraz chętniej zwracają się w kierunku odważniejszych barw, ponad tradycyjne beże itp. coraz częściej przedkładają czerń, czerwień itp. Klienci chcą się wyróżnić ze swymi meblami. To właśnie z myślą o nich wprowadziliśmy w serii „Serenity” wstawki oferowane w 3 kolorach, które klient może w każdej chwili wymienić w zależności od potrzeb i upodobań.


Michał Roszkowski, starszy manager ds. produktu w firmie Sanitec Koło
- Pytanie o trendy w projektowaniu mebli łazienkowych jest w istocie pytaniem o trendy w segmencie średnim-wyższym. Jeśli zaś chodzi o samo wzornictwo, to na naszym rynku można zaobserwować swoiste opóźnienie w stosunku do wiodących producentów z Zachodniej Europy, choć dystans ten systematycznie się zaciera. Zjawiskiem wyraźnie zauważalnym w meblach łazienkowych jest również inspiracja wzornictwem mebli kuchennych i aplikowanie rozwiązań zarówno stylistycznych jak i funkcjonalnych z tej grupy. W wykończeniu polskich mebli łazienkowych można zaobserwować następujące trendy: Pierwszy to okleina wenge lub ciemny orzech, monokolorystyczna. Można ten kierunek uznać za wyraz konserwatyzmu dużej części polskich klientów, aczkolwiek ciągle jeszcze jest bogato reprezentowany przez producentów. Drugi, bardziej świeży kierunek to łączenie oklein średniociemnych wykończonych w macie z połyskowymi lakierami bordo, beż i fiolet, Trzeci to biały połysk, który, nie tylko w Polsce, przestaje być synonimem taniej oferty i znajduje miejsce w rozwiązaniach zaawansowanych stylistycznie. Wreszcie czwarty kierunek to kolory jednolite – stosowanie czerni i grafitów oferowanych w wykończeniu połyskowym, a także innych kolorów z gam beżów, brązów czy bordo. W tym ostatnim trendzie często można zaobserwować dekoracyjne wzory, przeważnie uzyskane nie dodatkowym kolorem, a na zasadzie kontrastu połysku i matu.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA