Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Niewielka powierzchnia nie musi oznaczać skromnego minimum. Nawet wtedy można stworzyć wnętrze kompletne i przemyślane. Czasami ograniczenia wręcz motywują do większej kreatywności.
Jak mówi sam autor projektu, gdyby tę łazienkę zbudować na większej powierzchni, mogłoby to być wnętrze luksusowe. Jej powierzchnia to zaledwie 6m2. Ze względu na ograniczenia przestrzenne aranżacja wnętrza musiała zostać dokładnie przemyślana. Udało się – nie ma tu miejsca na rozwiązania przypadkowe. Poszczególne elementy harmonijnie się łączą, niejako wynikając z siebie nawzajem. Jednocześnie zaplanowane wysokiej jakości, drogie elementy wyposażenia uprawniają użycie określenia „luksusowa”.
Łazienka stanowi część mieszkania dwojga młodych ludzi. Tak jak całe mieszkanie, utrzymana jest w modnym ostatnio „ciepłym minimalizmie”. Najbardziej charakterystycznym elementem wyposażenia jest przestrzeń zagospodarowana przez prysznic. Przestrzeń, bo transparentną szklaną szybę trudno uznać za namiastkę kabiny. Służy ona jedynie jako zabezpieczenie przed wodą drewnianej szafki pod umywalką. Ściany całej łazienki wyłożono gresem o strukturze piaskowca. W przestrzeni prysznica wykorzystano ciemniejsze, szare płytki. Dodatkowo wyprofilowano ściany tak, aby stworzyć poręczną półkę na drobiazgi. Dla lepszego efektu podświetlono ją diodami.
Zastąpienie klasycznej kabiny taką aranżacją pozwoliło znacznie zaoszczędzić miejsce i uniknąć „przeciążenia” łazienki dodatkowymi elementami. W tym samym celu nie przewidziano brodzika – woda leje się bezpośrednio na płytki podłogi. Dzięki temu możliwe było również zamontowanie wanny.
Projektując łazienkę architekt posłużył się też popularnym połączeniem kamień-drewno. Drewniany pas przebiegający przez ściany, sufit i podłogę harmonijnie przechodzi w powierzchnie szafek. Jedną z nich umieszczono pod umywalką, drugą – nad sedesem. Pod drewnem ukryto również system podtynkowy.
Projekt jest obecnie w fazie realizacji. W trakcie prac dokonano kilku niewielkich zmian. Między innymi prysznic zastąpiono bardziej efektowną, luksusową deszczownią. Rozważa się też możliwość dołożenia drugiego, przesuwanego skrzydła szklanej szyby, aby przestrzeń prysznica dało się w razie potrzeby skuteczniej odgrodzić.

Autor projektu
Paweł Sokół

Razem z arch. Hanną Bajer od 6 lat prowadzą pracownię projektową „Exit”. Pracując razem zdążyli przygotować ponad 100 różnego typu projektów: począwszy od łazienek, całych mieszkań i domów, po sklepy, kawiarnie
i inne wnętrza użyteczności publicznej. Realizacje przygotowywanych przez „Exit” projektów pokazywane były na łamach wielu czasopism architektonicznych i wnętrzarskich. Już wkrótce będzie można zapoznać się z nimi na odnowionej stronie www.exitdesign.com.pl

POMYSŁ NA ŁAZIENKĘ
Celem tej prezentacji jest promowanie interesujących pomysłów projektowych łazienek. Spośród nadsyłanych do redakcji projektów (wizualizacji) łazienek będziemy wybierać i prezentować jeden – naszym zdaniem – najciekawszy.
Projektanci chcący zaprezentować na naszych łamach swoje pomysły na projekt wnętrza mogą przesyłać je na nasz adres. Przyjmujemy projekty w kategorii „open” – mogą to być projekty pomieszczeń łazienkowych wszelkiego typu. Nasz adres: redakcja@lazienka.com.pl

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA