Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Na początku kwietnia br. (4 - 7. 04) w Moskwie miała miejsce XI edycja targów Mosbuild. Dotychczas targi te odbywały się w ramach \"Rosyjskiego Tygodnia Budowlanego\", jednak od tego roku organizatorzy postanowili nieco zmodyfikować formułę imprezy i nadać jej nową nazwę.

- Nawet po kilku latach promowania \"Russia Building Week\" jako zbiorczej nazwy dla odbywających się w tym samym czasie wystaw poświęconych budownictwu i wyposażeniu wnętrz, wystawcy i zwiedzający wciąż bardziej identyfikowali te targi z nazwą \"Mosbuild\" - wyjaśnia Richard Wightman, marketing manager ITE - organizatora targów.

W tej największej rosyjskiej imprezie targowej poświęconej szeroko pojętej branży budowlanej udział wzięło (wedle szacunków organizatorów) ok. 1500 wystawców z całego świata. To o blisko 200 firm więcej niż w roku 2004. Polskę reprezentowało ponad 50 firm, w tym 20 z branży sanitarnej.

- Nasza firma już po raz czwarty uczestniczyła w targach Mosbuild. Tegoroczna wystawa była m.in. doskonałą okazją do zaprezentowania nowych kabin prysznicowych marki Aquaform - \"Aqua\" i \"Nirvana\" - powiedziała Monika Natwora, export manager firmy Aquaform Sp. z o.o. - Udało nam się po raz kolejny nawiązać istotne kontakty handlowe z dużymi dystrybutorami, co z pewnością umocni naszą pozycję na rynku rosyjskim.

Tegoroczne targi Mosbuild zyskały o ok. 20% większą powierzchnię wystawową (w porównaniu z poprzednią edycją), ponieważ wystawy odbywające się w ich ramach zlokalizowano w dwóch obiektach. W pierwszym - Expocentre, umieszczono stoiska wystawców w ramach następujących sektorów: \"Build\", \"Hardware\", \"Santechnika\" \"Decotex\", \"Ceramic&Stone\", \"Technoceramica\", \"Heat Vent\", \"Garden\" i \"Metal\". Do drugiej hali wystawowej - Crocus Exhibition Centre, przeniesiono następujące wystawy: \"Windows&Doors\", \"Glass&Facades\", \"Interiors\" oraz \"Flooring\". Ta część targów odbywała się pod nazwą Mos-build+.

Stale rosnące zainteresowanie kolejnymi edycjami targów Mosbuild świadczy o niewyczerpanym potencjale i możliwościach jakie stwarza rynek rosyjski. Organizatorzy zapowiadają, że w przyszłym roku powierzchnia wystawowa targów zostanie jeszcze zwiększona.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA