Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Z prostych form, regularnych kształtów i pastelowych kolorów powstało wnętrze delikatne, eleganckie. Jego urok tkwi w szczegółach i wyważonej kompozycji. Szeptem można czasami powiedzieć więcej niż krzycząc.

Niezwykły klimat tego wnętrza tworzy coś na kształt delikatnej mgiełki. Spora to zasługa oświetlenia, którym projektantka operuje z inwencją i swobodą. Światłem wydobywa urodę prostych brył ceramiki, podkreśla formę przyściennej kabiny prysznicowej, wskazuje drogę do wanny.

Architektura poddasza zainspirowała projetantkę do zastosowania dość nietypowego w łazience wiszącego oświetlenia. Sile grawitacji poddaje się dekoracyjny żyrandol, niczym drogowskaz wskazujący centralny punkt łazienki (czyli okrągłą wolno stojącą wannę) oraz dwie wiszące nad umywalką lampy. Klosze tych ostatnich pomnożone w lustrze dają wrażenie, że świateł jest więcej niż w rzeczywistości.

Do łazienki prowadzą dwa wejścia - z korytarza i z sypialni. Tę ostatnią projektantka wprowadziła sporym fragmentem drewnianej podłogi, jakby dając użytkownikowi łazienki chwilę czasu na oswojenie się ze zmianą pomieszczeń. Również konstrukcja blatu, na którym osadzono umywalkę wydaje się łączyć oba pomieszczenia. Drewniana \"noga\" blatu w kształcie litery L stoi na panelach, druga zaś - opierająca się na płytkach ceramicznych - jest obłożona gresem.

Kształtem urządzeń w tej przestrzeni rządzi geometria. Formy kwadratu i koła przenikają się, łącząc w jedno w bryłach sedesu i bidetu. Z podobną konsekwencją architekt operował delikatnymi kolorami: bielą, brązem, mocno rozbielonym beżem.

Centrum łazienki jest duża, owalna wolno stojąca wanna. Stanęła ona pod skosem dachu, naprzeciw okna. Dzięki temu, że sufit opada nieregularnie, nisza nad wanną jest wyższa niż np. strefa w.c. czy ukrytej za drzwiczkami pralki. Podczas kąpieli można więc czuć się swobodnie. A zasłaniającą okno roletę zawsze można podnieść, a stąd już tylko krok do tego, by oglądać niebo...

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA