Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Już od kilku sezonów prawie wszyscy projektanci proponują dla wnętrz łazienkowych mocne uderzenie koloru. Każde kolejne targi branżowe tylko potwierdzają tę tendencję - jaskrawy kolor to obecnie jeden z najbardziej \"trendy\" elementów łazienki

REKLAMA

Już od kilku sezonów prawie wszyscy projektanci proponują dla wnętrz łazienkowych mocne uderzenie koloru. Każde kolejne targi branżowe tylko potwierdzają tę tendencję - jaskrawy kolor to obecnie jeden z najbardziej \"trendy\" elementów łazienki.

Oczywiście nie jest tak, że mówiąc o kolorze w łazience, mówimy o czymś zupełnie nowym - przecież kolor tak naprawdę nigdy nie zniknął z tego rodzaju wnętrz. Do tej pory jednak na jego użycie decydowali się prawie wyłącznie zwolennicy rozwiązań stricte awangardowych. Prawdziwy \"boom\" koloru to zasługa lansowanego we wzornictwie łazienkowym już od ponad roku powrotu stylistyki lat 60. i 70. Wraz z nim na powrót zagościły we wnętrzach kąpielowych żywe, nasycone kolory, wzory kwiatowe i charakterystyczne, zaokrąglone formy sprzętów. Wszystkie na prawach \"ostatniego krzyku mody\", która jak widać lubi tego rodzaju powroty do dorobku przeszłości. Chyba najbardziej wyraźnie ów trend realizuje się we wzornictwie płytek ceramicznych. Praktycznie każdy szanujący się włoski czy hiszpański producent płytek musi bowiem w swej ofercie posiadać kolekcję w klimacie lat 60. i 70. Dodatkowo, w opozycji do minimalizmu we wzornictwie płytek podczas ostatnich targów Cersaie pojawił się maksymalizm - styl, który operuje nie tylko żywą grą kolorów, ale także wyraźnym reliefem. Płytka otrzymała już naprawdę \"mocną\" formę.

Ale fascynacja kolorem objęła nie tylko przestrzeń łazienkowych podłóg i ścian. Poszła zdecydowanie dalej. Coraz częściej pojawiają się w ofertach poszczególnych producentów kolorowe elementy wyposażenia łazienek. Nie mam tu na myśli wyłącznie kolorowych dodatków w formie akcesoriów łazienkowych. Jaskrawo kolorowe są coraz częściej całe serie ceramiki, umywalki, panele prysznicowe, brodziki. Cóż, z pewnością nigdy nie będą one stanowiły poważnej konkurencji dla klasycznej bieli, ale przyznać trzeba, że mogą stać się ciekawą alternatywą, dzięki której wyrazić można albo ducha czasów, albo swoje własne ja. Zdecydować się na kolorową umywalkę czy panel prysznicowy jest poza tym wciąż zdecydowanie trudniej niż na jaskrawą ścianę.

Wiosną, szczególnie po długiej zimie, świat staje się zdecydowanie bardziej kolorowy. \"Zalewa\" go nie tylko świeżość zieleni, ale także jaskrawe kolory pierwszych kwiatów. To dobra inspiracja dla rozbudzenia fascynacji mocną barwą. Dla przełamania stereotypu myślenia o łazienkowym wnętrzu jako przestrzeni zdominowanej przez stylistyczny, a tym samym czasowy uniwersalizm. Tym bardziej, że przełamanie tego stereotypu umożliwiają wykorzystywane w łazience materiały - ceramika, szkło, akryl. Może zatem odważne stosowanie koloru w łazienkowych wnętrzach już niedługo nie będzie wyłącznie przywilejem osób młodych, a stanie się powszechnym sposobem na wyrażanie swoich upodobań, nastrojów, podejścia do życia - a nawet może do kwestii mycia się.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA