Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Dość neutralna stylistyka prezentowanego wnętrza wydaje się być wynikiem kompromisu „teraźniejszości z przyszłością”. Łazienka powstała bowiem z myślą o kilkuletniej dziewczynce. Ale tak naprawdę w niezmienionej formie służyć by jej mogła także za kilka lat.

Na niewielkiej przestrzeni 3,24 m2 powstała łazienka, która w pełni zaspokoi potrzeby nie tylko dziecka. Projektanci zadbali bowiem o to, by nawet na tak małej powierzchni znalazł się pełny program kąpielowy. Wszystko dzięki pomysłowi ulokowania na końcu wąskiego pomieszczenia nowoczesnej i funkcjonalnej kabiny prysznicowej. Stanowi ją fragment samego wnętrza łazienki oddzielony od reszty przesuwaną, ogromną taflą przejrzystego szkła. Dzięki zabiegowi subtelnego wkomponowania kabiny uniknięto skrócenia, a tym samym optycznego zmniejszenia i tak niewielkiego wnętrza. Klimat „unifikacji” przestrzeni kabiny i łazienki podkreśla także brak brodzika – zastępuje go obniżenie posadzki wykonanej w całości z żywicowanego trawertynu. W przestronnej kabinie znalazło się miejsce na wnękę z poręcznymi półkami na kosmetyki.
Strefa umywalki to przede wszystkim funkcjonalne schowki i szafki wykończone naturalnym fornirem orzechowym. Wydaje się, że przestrzeń, którą dysponowali projektanci została tu wykorzystana do maksimum. Ciekawym, estetycznym trickiem tej strefy jest zawieszone na przesuwnym mechanizmie lustro (powtórzono tu „motyw” przesuwania zastosowany w przypadku drzwi kabiny) – zabieg ten umożliwił otwieranie okna doświetlającego wnętrze w ciągu dnia.
Choć prezentowaną łazienkę projektowano z myślą o dziecku, to oprócz delikatnej, dziewczęcej kolorystyki nic nie wskazuje na to, że jej użytkownikiem może być mała panienka. „Niewinności” przydaje jej szczególnie czerwono-różowa szklana mozaika wykorzystana w przestrzeni kabiny prysznicowej.
Delikatna kolorystyka i ponadczasowe materiały (trawertyn, mozaika, gres) sprawiają, że wnętrze to – o ile kiedyś zostanie zrealizowane – będzie służyć nie tylko dziecku, ale też dorastającej panience i zupełnie dorosłej kobiecie. Projektanci postawili tu bowiem na kompromis nie tylko estetyczny, ale i funkcjonalny.  
(MM)

autorzy projektu
Anna Kochman
Absolwentka Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (dyplom 1995 r.). Zajmuje się projektowaniem wnętrz i mebli. Jest projektantem w polsko-szwedzkiej fabryce mebli tapicerowanych Sits.

Adam Kraszewski
Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu na Wydziale Form Użytkowych. Studiował na Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechnik Białostockiej i Warszawskiej. Laureat m.in. I nagrody w konkursie firmy Aquaform na projekt wanny akrylowej (2003 r.), Grand Prix
w konkursie Sanitec Koło na projekt toalety publicznej (2003 r.), I nagrody w III edycji konkursu Spa-Art na projekt urządzenia do hydromasażu organizowanego przez firmę Pool-Spa (2004 r.) oraz równorzędnego wyróżnienia II stopnia w konkursie Sanitec Koło na projekt łazienki w hotelu lub obiekcie turystycznym (2004 r.). Zajmuje się projektowaniem wnętrz, wzornictwem i grafiką użytkową.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA