Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Justyna Wrzesińska, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, została wyróżniona Nagrodą Prezesa Polskiego Związku Artystów Plastyków za pracę dyplomową \"Fotel kąpielowy - projekt alternatywnego wyposażenia łazienki\". Projekt ten prezentowaliśmy w poprzednim wydaniu \"Łazienki\".

W uzasadnieniu dla nagrody przyznanej temu projektowi jury podkreśliło uniwersalność użytkowania fotela, ciekawą formę, dostrzeżenie potrzeby społecznej oraz przeznaczenie fotela dla użytkowników w każdym wieku i o różnej sprawności fizycznej.

Nagrodę przyznano w ramach organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego programu Design Młodych. Jego podstawowym celem jest promocja młodych projektantów u progu ich drogi zawodowej. W ramach programu w siedzibie IWP od 19 maja do 17 czerwca otwarta jest także wystawa poświęcona osiągnięciom młodych polskich projektantów, na której prezentowane są prace dyplomowe z lat 2002/2003 i 2003/2004 absolwentów wydziałów projektowych wszystkich krajowych uczelni wyższych.

Justyna Wrzesińska pracowała pod kierunkiem prof. Marii Dziedzic. 

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA