Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Opoczno, Atlas oraz Cersanit znalazły się na liście \"100 najcenniejszych marek polskich\". Ranking został przygotowany przez Instytut Badania Opinii Publicznej Pentor na podstawie badań przeprowadzonych na początku kwietnia br.

W rankingu najbardziej cenionych marek polskich spośród firm oferujących materiały wykończeniowe oraz wyposażenia wnętrz najwyżej, bo na 51 miejscu, uplasowały się Opoczno oraz Atlas. Na miejscu 90 znalazł się Cersanit.

Równocześnie z rankingiem \"100 najcenniejszych marek polskich\" Pentor przygotował ranking najbardziej cenionych marek zagranicznych, wśród których znalazły się: Bosch (22 miejsce), IKEA (64 miejsce) oraz Henkel (85 miejsce).

Zadowolenia z faktu, że w rankingu tak wysoko uplasowała się marka Opoczno, nie ukrywa Rafał Karski, dyrektor marketingu w Opoczno S.A.

- Działania, które ostatnio podjęliśmy w celu promowania marki, przyniosły wymierny efekt. Przede wszystkim udało się nam zmienić wizerunek marki Opoczno z kojarzącej się z minioną epoką na wizerunek bardziej nowoczesny.

Dyrektor marketingu Opoczno S.A. zauważa także, że przy wyborze materiałów wyposażenia wnętrz marka nie odgrywała dotychczas żadnej roli. Ważna była cena, wzornictwo oraz kolorystyka.

- Obecnie, gdy na rynku dostępnych jest wiele produktów o podobnym wzornictwie i w porównywalnej cenie, identyfikacja marki jest niezmiernie ważna - dodaje Rafał Karski.

Ranking Pentora został opracowany na zlecenie tygodnika \"Wprost\" oraz \"BusinessWeek\". Badania przeprowadzono 3-4 kwietnia br. na reprezentatywnej próbie tysiąca Polaków. Ocenie respondentów poddano 225 marek zagranicznych i polskich wyselekcjonowanych spośród 500 najlepszych marek, które znalazły się w \"Raporcie o stanie marki w Polsce 1996-2004\", opracowanym przez Instytut Marki Polskiej. Pod uwagę brano nie tylko znajomość poszczególnych marek, ale także opinie na temat jakości produktów lub usług sygnowanych daną marką oraz sympatię do marek. Badanie ma być kontynuowane w kolejnych latach.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA