Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Jest wiele wydarzeń przy okazji, których mamy możliwość spotkania się z branżą wyposażenia łazienek. Zazwyczaj są to konferencje, targi (choć bardziej te za granicą niż w kraju), czy różnego rodzaju uroczystości związane z działalnością firm. Jednak raz w roku mamy okazję spotykać się z reprezentatywną grupą firm z branży na nasze zaproszenie, w miłych okolicznościach i z powodów innych niż wszystkie pozostałe. Powodem tego spotkania jest uroczystość przyznania nagród w konkursie \"Łazienka - Wybór Roku\". W tym roku przyznaliśmy je już po raz szósty.

UROCZYSTOŚĆ wręczenia nagród w konkursie \"Łazienka - Wybór Roku 2007\" odbyła się 24 kwietnia br. w hotelu Polonia w Warszawie. Tego dnia stawili się niemalże w komplecie przedstawiciele wszystkich firm, których produkty zostały nagrodzone lub wyróżnione w naszym konkursie. Gości powitał Mariusz Nieścior, redaktor naczelny miesięcznika \"Łazienka\". 
- \"Łazienka - Wybór Roku\" to konkurs, w którym akcent kładziemy głównie na podsumowanie i docenienie osiągnięć firm. Jest to wydarzenie, które - naszym zdaniem - jak w soczewce skupia i wyłania najlepsze produkty wyposażenia łazienek na krajowym rynku. Inicjatywa ta ma służyć przede wszystkim promocji dobrych rozwiązań w wyposażeniu łazienki.
Po przywitaniu i przypomnieniu zasad oraz statystyki konkursu nastąpiła część \"właściwa\" - wręczenie nagród. Jak na galę przystało, każdy z odbierających mógł powiedzieć kilka słów na temat nagrodzonego produktu, ale nie tylko. Wielu z konkursowych laureatów wykorzystało tę okazję, by wspomnieć o nowej strategii firmy czy nowościach. Część \"odgrażała się\", iż w przyszłym roku ich produkt z pewnością zajmie taką samą bądź lepszą pozycję w konkursie. Imprezę zakończył bankiet, który przerodził się w swego rodzaju forum dyskusyjne. Stał się pretekstem do rozmów nie tylko na temat konkursu, ale także sytuacji rynkowej poszczególnych firm, jak też poprawiającej się kondycji branży.

KONKURSOWA STATYSTYKA. Tegoroczna edycja konkursu \"Łazienka - Wybór Roku\" potwierdziła niejako, iż rynek wyposażenia łazienek w Polsce jest ustabilizowany. Dowodzi tego chociażby fakt, iż od trzech lat liczba produktów zgłaszanych do naszego konkursu jest
bardzo zbliżona i oscyluje wokół 140. W tym roku do konkursu zgłoszonych zostało 137 produktów z 37 firm. Produkty ocenialiśmy w 13 kategoriach. Przyznaliśmy 11 nagród głównych i 19 wyróżnień. Tak znaczna liczba wyróżnień wynika z wysokiego poziomu zgłoszonych produktów i z tego - ale też innych powodów - nie sposób było ich nie docenić.
Po raz kolejny warto w tym miejscu przypomnieć kryteria oceny produktów. Otóż \"Łazienka - Wybór Roku\" nie jest konkursem piękności. Nie nagradzamy w nim produktów tylko dlatego, że zostały dobrze zaprojektowane, czy mają piękną, wyważoną linię. Bierzemy pod uwagę też szereg innych walorów i atrybutów produktu, dzięki którym toruje on sobie drogę na rynku. Dlatego analizujemy go pod kątem ceny, jakości, relacji ceny do jakości, funkcjonalności, ergonomii, a w końcu jego zgodności z prawem obowiązującym
na polskim rynku. Dopiero suma ocen w poszczególnych kategoriach składa się na
ogólną ocenę produktu.
Mamy nadzieję, iż wybór jakiego dokonaliśmy zostanie pozytywnie zweryfikowany przez rynek. Życzymy, aby przyznane przez nas nagrody były cennym wsparciem w strategiach marketingowych i handlowych oraz przełożyły się na wymierne korzyści Państwa firm. 

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA